Francijas futbolisti kļūst par spāņu pretiniekiem Nāciju līgas finālā

Eiropas Nāciju līgas finālā svētdien tiksies Spānijas un Francijas futbola izlases. Ceturtdien otrā pusfinālā Turīnā Francija ar 3:2 atspēlējās un pieveica Beļģiju.

Pēc divām Kevina de Brujnes rezultatīvām piespēlēm 37.minūtē vārtus pasaules ranga līderes labā guva Janiks Karasko, bet trīs minūtes vēlāk izcēlās Romelu Lukaku.

Jau ceturtajā minūtē Francijas izlases vārtsargs Igo Lorī uz stūra sitienu novirzīja bīstamu de Brujnes sitienu.

37.minūtē Karasko saņēma de Brujnes piespēli un trieca bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī - 1:0.

Trīs minūtes vēlāk Lukaku nogādāja bumbu vārtu tīklā, trāpot vārtu augšējā daļā - 2:0.

58.minūtē pirmais bīstamais vārtu gūšanas moments ir Francijai, Antuānam Grīzmanam tikai nedaudz sitot garām vārtu labajam stūrim.

Savukārt piecas minūtes vēlāk pēc Kiliana Mbapē piespēles Karims Benzemā ar ne to pašu izdevušākos sitienu tomēr dabūja bumbu vārtu apakšējā labajā stūrī - 1:2.

Vēl septiņas minūtes vēlāk izcēlās jau pats Mbapē, kurš realizēja 11 metru soda sitienu. Divas minūtes agrāk Grīzmans saskarsmē ar aizsargu krita pretinieku soda laukumā, taču tiesnesis ļāva turpināt spēli. Pirmajā pauzē viņš noskatījās video atkārtojumu un piešķīra soda sitienu uz Beļģijas vārtiem. Mbapē sitiens vārtu labajā augšējā stūrī nebija atvairāms - 2:2.

74.minūtē vēl vienu de Brujnes sitienu uz stūra sitienu atvaira vārtsargs Lorī. Trīs minūtes vēlāk pretējos vārtos teicami nospēlēja Tibo Kurtuā, atvairot bīstamu Oreliana Šuamenī sitienu.

Vētrainas sanāca pamatlaika beigas. Vispirms Mbapē sita nedaudz garām vārtu kreisajam stabam, bet pēc tam pretējā laukuma pusē 87.minūtē bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī iedzina Lukaku pēc Karasko piespēles - 3:2 Beļģijas labā.

Tomēr tiesnesis vispirms devās pārbaudīt video atkārtojumā, vai nav bijis aizmugures, un, to konstatējot, atceļ vārtu guvumu - 2:2.

90.minūtē bumba pēc Pola Pogbā sitiena trāpīja pa pārliktni, beļģu vārtsargam vien pavadot to ar galvu, bet mirkli vēlāk atlēkusī bumba nedaudz ārpus soda laukuma nonāca pie Teo Ernandesa, kurš, lieki nedomādams, sita pa vārtiem, Kurtuā netverami trāpot vārtu labajā stūrī - 3:2 Francijas labā.

Rezultāts vairs nemainījās, finālā iekļūstot Francijai.

Jau ziņots, ka trešdien Spānija Milānā ar 2:1 apspēlēja Itāliju, pārtraucot Itālijas 37 bezzaudējuma spēļu sērija, kas bija visu laiku garākā futbola vēsturē.

Fināls svētdien notiks "San Siro" stadionā Milānā.

Pirmajā Nāciju kausa izcīņā 2019.gadā uzvarēja Portugāle, kas finālā ar 1:0 pārspēja Nīderlandi.