Francijas futbolisti droši iztur poļu testu, spēlēs Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Spilgtākie notikumi

Titula pašreizējā īpašniece Francija svētdien Pasaules kausa spēlē ar 3:1 uzvarēja Polijas futbolistus un iekļuva ceturtdaļfinālā, lai arī pretēji prognozēm laukumā nebija tikai vienas komandas paraugdemonstrējums.

Olivjē Žirū pirmā puslaika izskaņā guva karjerā 52.vārtus un kļuva par Francijas valstsvienības vēsturē rezultatīvāko spēlētāju. Francijas uzvaru otrajā puslaikā ar diviem vārtiem nostiprināja Kilians Mbapē. Kompensācijas laikā Polijai goda vārtus ar 11 metru soda sitienu guva Roberts Levandovskis.

Vēlāk svētdien astotdaļfinālā Anglija spēlēs pret Senegālu un šī mača uzvarētāji nākamajā kārtā tiksies ar Franciju.

Franči pirmajā puslaikā vairāk kontrolēja bumbu, bet uzbrukumi neizvērtās tik bīstami, kā ierasts, un pirmajiem labākā iespēja gūt vārtus bija viņu pretiniekiem. Piotra Zelinska brīvā sitienā no soda laukuma vidus bumbas ceļā bija Francijas vārtsargs Igo Loriss, un Jakuba Kaminska atkārtots sitiens tika nobloķēts.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Toties franči 44.minūtē apliecināja, ka spēj ātri uzburt vārtu guvumu. Žirū tika līdz brīvam sitienam soda laukumā un pārspēja vārtsargu Vojcehu Ščensniju.

Francija divkāršo pārsvaru

Centienos atspēlēties poļi otrajā puslaikā meklēja ceļu uz pretinieku vārtiem un 74.minūtē iekrita pretuzbrukumā, ko ar netraucētu sitienu zem pārliktņa noslēdza Mbapē.

Francijas pārsvars sasniedz 3:0

Sākoties kompensācijas laikam, Mbapē netverami sita vārtu augšējā tālajā stūrī un Francija ieguva pilnīgi drošu trīs vārtu pārsvaru.

Polijas izlase samazina rezultāta starpību

Goda vārtus poļi guva pēc Dajotam Upamekano fiksētās spēles ar roku soda laukumā. Levandovska pirmajā 11 metru sitienā Igo Loriss notvēra bumbu, taču viņa kājas neatradās uz vārtu līnijas, tādēļ tiesnesis Levandovskim deva vēl vienu iespēju, kurā uzbrucējs nekļūdījās.

Poļiem Pasaules kausa finālturnīros līdz astotdaļfinālam nebija izdevies tikt kopš 1986.gada.

Iepriekš turnīrā franči pieveica Austrāliju (4:1) un Dāniju (2:1), jau nodrošinot dalību izslēgšanas kārtā, bet grupas kārtas noslēgumā zaudēja Tunisijai (0:1). Tikmēr poļi nospēlēja neizšķirti pret Meksiku (0:0), uzveica Saūda Arābiju (2:0) un piekāpās Argentīnai (0:2), bet ar to pietika, lai savā grupā iegūtu otro vietu aiz Argentīnas un iekļūtu izslēgšanas pirmajā kārtā.

Pasaules kausa finālturnīrā Katarā startēja 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā tika sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēja apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļuva izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.