Francijas futbola izlase kļūst par pirmo pasaules kausa pusfinālisti

Pasaules kausa izcīņas labāko četriniekā vietu piektdien garantēja Francija, kas ar 2:0 apspēlēja Urugvaju. Francijas pusfināla pretiniekus vēlāk piektdien noskaidros Beļģijas un Brazīlijas duelī.

Jau mača ievadā varēja vērot, ka abas komandas apzinās spēles nozīmīgumu, nepiekāpīgi cīnoties par katru laukuma centimetru. Nereti šajā cīņā iejaucās tiesneša svilpe, lai nedaudz piebremzētu karstasinīgos futbolistu

Spēles piecpadsmitajā minūtē pirmā vārtu gūšanas iespēja bija Francijas futbolistiem, taču Urugvajas vārtiem bumba lidoja secen.

Francija bīstami uzbrūk

Arī turpinājumā neliela iniciatīva bija vecā kontinenta pārstāvjiem, taču Urugvajas aizsardzība bija pietiekami augstā līmenī, lai neļautu pretiniekiem gūt pārsvaru.

Vien desmit minūtes pirms puslaika pārtraukuma tika veikts pirmais sitiens vārtu rāmī, ko izpildīja urugvajieši. Taču ar šādu sitienu bija par maz, lai pārspētu Igo Lorisu.

Neilgi pirms pirmā puslaika beigām vārtus ar galvu guva Rafaels Varāns, labojot bumbas virzienu pēc Antuāna Grīzmana centrējuma.

Varāns ar galvu gūst vārtus

Pēc vārtu zaudējuma dienvidamerikāņi steidza atgriezt līdzsvaru uz tablo, taču Franciju glāba viņu vārtu vīrs Loriss.

Loriss demonstrē savu atlētiskumu

Arī otrā puslaika ievadā abas komandas turpināja radīt asu futbolu, cīnoties par katru bumbu un neļaujot pretiniekiem veidot bīstamus uzbrukumus.

Nepateicīgā situācijā savu izlasi atstāja Urugvajas vārtsargs Fernando Muslera, kas skāra bumbu, taču salīdzinoši vienkāršā situācijā nespēja apturēt Grīzmana sitienu.

Grīzmans dubulto Francijas pārsvaru

Asumi lika par sevi manīt, ka pēc pārkāpuma lielākā daļa spēlētāji metās risināt konfliktu ar grūstīšanās palīdzību. Konfliktu tiesnesis atrisināja ar abpusējām dzeltenajām kartītēm.

Laukuma vidū izvēršas asumi

Urugvajas centieni izlīdzināt rezultātu nesekmējās panākumiem, Francijai sasniedzot turnīra pusfinālu.

Urugvaja savā astotdaļfinālā ar 2:1 pārspēja Portugāli, bet Francija rezultatīvā mačā ar 4:3 bija pārāka par Argentīnu.

Francijai par Pasaules čempioni izdevies kļūt vienu reizi, trofeju izcīnot 1998. gadā savās mājās. Savukārt Urugvajai ir divi tituli, kas izcīnīti 1930. un 1950. gadā.

Šīs spēles uzvarētāju pusfināla pretiniekus noskaidros vēlāk piektdien, kad vietu labāko četriniekā cīnīsies Beļģija un Brazīlija. Spēles sākums paredzēts 21.00, to vērot varēs LTV7 un lsm.lv tiešraidēs.