Francijas futbola čempioni PSG ar vēliem vārtiem sasniedz Čempionu līgas pusfinālu

Francijas čempionvienība Parīzes "Saint-Germain" (PSG) trešdien UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu pārvarēja, pieveicot turnīra debitanti Bergamo "Atalanta", kuras vārtus izdevās "atslēgt" vien spēles pēdējās minūtēs. PSG "da Luz" stadionā Lisabonā ar 2:1 pieveica "Atalanta" no Itālijas, kas šajā turnīrā spēlēja pirmo reizi.

Jau trešajā minūtē brazīlietis Neimars nonāca vienatnē pret Bergamo komandas vārtsargu, taču viņa sitiens no tuvas distances bija pagalam neprecīzs. Lai arī PSG dominēja bumbas kontrolē, pirmos vārtus šajā duelī guva debitante "Atalanta". 27.minūtē pēc pārinieka "tehniskā brāķa" pie bumbas soda laukumā tika Mario Pašaličs, kura sistā bumba atrada vietu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Minūti vēlāk izlīdzinājumu jau centās panākt Neimars, taču arī šoreiz uzbrucēja pūliņi augļus nenesa. Astoņas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Neimars no aptuveni 23 metru atzīmes izpildīja standartsituāciju, bet kreisajā vārtu stūrī lidojošo bumbu tvēra Marko Sportjelo. Arī 42.minūtē Neimars aizskrēja līdz pretinieku soda laukumam, taču vēlreiz sita bumbu tribīnēs.

Otrajā puslaikā pirmā labā vārtu gūšanas iespēja 57.minūtē bija "Atalanta". Pēc sitiena pa PSG vārtiem bumba atlēca augstu gaisā, bet pirmais pie tās bija Berats Dmjisiti, taču futbolista sitiens no tuvas distances nebija precīzs. Trīs minūtes vēlāk PSG laukumā sūtīja francūzi Kiljanu Mbapē, kurš Francijas kausa finālmačā iedzīvojās potītes traumā.

Uzbrucējs par sevi pirmo reizi atgādināja 74.minūtē, kad kreisajā laukuma malā aiz aizsarga muguras saņēma piespēli un lielā ātrumā ielauzās soda laukumā, taču Sportjelo ar kāju atsita francūža sitienu. Piecas minūtes vēlāk kājas traumas dēļ savu posteni vārtos atstāja Keilors Navas, kurš stafeti nodeva Serhio Riko.

PSG ilgstoši uzbruka pretinieku vārtiem, taču līdz pat spēles pēdējai minūtei nespēja gūt vārtus. 89.minūtē soda laukumā piespēli saņēma Neimars, kurš bumbu ātri vien nogādāja pie Markinjosa, brazīlietim panākot 1:1. Francūži tempu nemazināja un jau kompensācijas laika otrajā minūtē 2:1 panāca Maksims Čupo-Motings.

Parīzes vienība šī turnīra pusfinālā pēdējo reizi spēlēja 1995.gadā. Pusfinālā PSG būs jātiekas ar Madrides "Altetico" un "Leipzig" spēles uzvarētāju. Šis duelis tiks aizvadīts ceturtdien.

Atlikušajos divos ceturtdaļfināla mačos tiksies "Barcelona" - Minhenes "Bayern" un Mančestras "City" - Lionas "Olympique".

Zīmīgi, ka "Atalanta" iepriekš UEFA turnīros pret Francijas komandām nebija cietusi zaudējumus.

PSG komandai šajā duelī sakrāto brīdinājumu dēļ nevarēja palīdzēt pussargs Anhels di Maria. Savukārt ikra muskuļu traumu turpina dziedēt Marko Verati.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla spēles no 12. līdz 15.augustam notiks Lisabonā. Turpat 18. un 19.augustā paredzēti arī pusfināli un 23.augustā - arī fināls.

Pērn UEFA Čempionu līgas finālā divu Anglijas klubu duelī Madridē "Liverpool" ar 2:0 uzvarēja Totenhemas "Hotspur".