Francija titula aizstāvēšanu sāk ar drošu uzvaru pār Austrālijas futbolistiem. Spilgtākie mirkļi

Pašreizējie čempioni Francijas futbolisti otrdien Katarā ar 4:1 uzveica Austrāliju pirmajā spēlē grupā, sākot cīņu par Pasaules kausa trofejas paturēšanu savā īpašumā. Divus vārtus uzvarētājiem guva Olivjē Žirū.

Dueļa favorīte Francijai pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos, taču ātri revanšējās un pārņēma vadību. Otrajā puslaikā austrālieši vairs nespēja savaldīt ātros pretiniekus, un Francijas izlase ar vēl diviem vārtiem nostiprinājās drošā vadībā.

Austrālijas izlase atklāj rezultātu

Austrālijas līdzjutējus 9.minūtē iepriecināja Kreigs Gudvins, ar spēcīgu sitienu vārtu priekšā noslēdzot Metjū Lekija piespēli.

Franči panāk izlīdzinājumu

Ātrā un tehniskā Francijas izlase spēli sev vēlamajās sliedēs atgrieza pirmā puslaika vidū. Adriēns Rabio izrāvās pret vārtiem pēc piespēles pa centru un ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Francijas izlase izvirzās vadībā

Otros vārtus Francijai piecas minūtes vēlāk guva pieredzējušais Žirū, kam pēc saspēles atlika trāpīt tukšos vārtos.

Francijas pārsvars sasniedz 3:1

Līdzīgā stilā Francijas izlase guva vārtus otrā puslaika vidū, pēc centrējuma sitot ar galvu no vārtu priekšas. Trešie vārti bija Kiliana Mbapē rēķinā.

Francijas izlase nodrošina 4:1

Savukārt Žirū austrāliešu vārtsargu Metjū Raienu pārspēja ceturto reizi un ar 51 vārtu guvumu atkārtoja Tjerī Anrī rezultativitātes rekordu Francijas valstsvienībā.

Finālturnīru franči un austrālieši sāk D grupā, kur iekļautās Dānijas un Tunisijas valstsvienības iepriekš otrdien cīnījās neizšķirti

Ja Francijas izlase tiecas atkārtot pirms četriem gadiem Pasaules kausa finālturnīrā nodrošināto triumfu, tad Austrālijai labākais sasniegums ir izkļūšana no grupas vienīgo reizi 2006. gadā.

Uz Pasaules kausu pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.