Riteņbraukšana

Rīgas "Grand Prix" 2. posms šaha seriāla izcīņā

Futbols

FK «Ventspils» un RFS Eiropas līgas kvalifikāciju sāk ar uzvarām

Latvijas futbola klubi ceturtdien uzsāka dalību Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. FK “Ventspils” ar 3:0 uzvarēja albāņu vienību Duresi “Teuta”, bet FK "Liepāja" nespēja noturēt pārsvaru un samierinājās ar neizšķirtu 1:1 spēlē pret Minskas "Dinamo", bet RFS viesos spēja ar 3:2 izraut uzvaru pār Ļubļanas "Olimpija",  liecina organizatoru informācija.

Mačā starp “Ventspili” un “Teutu” spēles rezultāts tika atklāts jau piektajā minūtē, kad vārtus guva Mihailo Sergiječuks. Ventspilnieku uzbrukumi turpinājās, un otrajā puslaikā no soda laukuma bija precīzs Daniils Ulimbaševs, bet 88. minūtē bumbu vārtsargam starp kājām raidīja Tosins Aijeguns.

Spēlē starp liepājniekiem un minskiešiem rezultātu, izpildot soda sitienu, atklāja Jānis Ikaunieks vien spēles 12. minūtē. Baltktrievu komanda spēja reabilitēties vien 88. minūtē, Ņikitam Kaplenko gūstot vārtus un izraujot neizšķirtu.

Tikmēr īstena drāma risinājās Ļubļanā - lai gan laukumā pārsvars bija slovēņiem, tomēr RFS spēja kompensācijas laika pēdējās minūtēs izraut uzvaru.

Rezultātu atlāja serbu leģionārs Darko Lemajičs, izpilot 11 metru soda sitienu. Mājinieki sāka aktīvi uzbrukt, bet rīdziniekus ne reizi vien glāba RFS vārtu vīrs Kaspars Ikstens. 82. minūtē gan rezultāts kļuva 1:1, vārtus gūstot Ērikam Boakjē.

88. minūtē Gļebs Kļuškins atkal izvirzīja RFS vadībā, bet jau pēc divām minūtēm Luka Menalo panāca neizšķirtu. Trešajā kompensācijas laika minūtē horvāts Tins Vukmaničs izrāva RFS uzvaru.

Atbildes mači tiks aizvadīti jau pirms nedēļas. Otro atlases kārtu sasniegs vienības, kas būs uzvarējušas divu spēļu summā. Lai iekļūtu Eiropas līgas grupu turnīrā, jāpārvar 4 kvalifikācijas kārtas.