FK «Ventspils» futbolisti uzvar līderus un saasina cīņu par virslīgas titulu

FK "Ventspils" sestdien Slokā ar 1:0 pārspēja līderus Jūrmalas "Spartaka" futbolistus virslīgas favorītu cīņā un vairoja cerības sezonu pabeigt čempionu godā, liecina organizatoru informācija. Četras kārtas pirms turnīra noslēguma "Spartaks" arvien ir līderpozīcijās, tomēr pārsvars pār tuvākajiem konkurentiem ventspilniekiem saruka līdz diviem punktiem.

(Papildināts ar FC "Riga" un FS "Metta"/"Latvijas Universitāte" spēles rezultātu)

Uzvarētājiem vārtus 77.minūtē guva uz maiņu laukumā uznākušais Kaspars Svārups.

Abas komandas sākotnēji nerāvās uzbrukumos, baidoties, ka sāncenšu prettriecienos ielaisti vārti var dārgi maksāt. Neliels pārsvars bija Ventspils komandai, tomēr "Spartaks" pāris epizodēs nonāca tuvāk vārtu guvumam, tostarp jau mača sākumā Vadims Žuļevs ar galvu izsita bumbu no ventspilnieku tukšu vārtu līnijas. Žuļevam spēle gan beidzās jau 14.minūtē traumas dēļ. Asu uzbrukumu "Spartaks" izveidoja 35.minūtē, kad Edgaram Gauračam neizdevās sitiens ar galvu pēc Jevgēņija Kozlova centrējuma.

Ventspilnieki aktīvāk uzbrukumā spēlēja pēc pārtraukuma, lai gan ilgstoši nespēja radīt lielus draudus. Tomēr viesu centieni tika atalgoti - tikai dažas minūtes iepriekš laukumā uznākušais Svārups pēc Alana Siņeļņikova centrējuma no tuvas distances precīzi sita ar galvu. Viesiem laba iespēja bija arī 80. minūtē, tomēr virslīgas rezultatīvākajam vārtu guvējam Ģirtam Karlsonam sitiens ar galvu neizdevās. Mača izskaņā jau ritēja atklātāka spēle, kas rezultātu vairs neizmainīja.

Vēl vienā spēlē RFS vienība ar 2:0 Rīgā pārspēja pastarīti BFC "Daugavpils", bet vēlāk FC "Riga" ar 2:1 uzvarēja FS "Metta"/"Latvijas Universitāte". Jau vēstīts, ka kārtas pirmajā spēlē FK "Jelgava" piektdien viesos ar 3:1 pārspēja FK "Liepāja" futbolistus.

Virslīgas sezonā pēdējās spēles risināsies 5.novembrī.