FK «Ventspils» futbolisti ar smagu zaudējumu mājās sāk Čempionu līgas kvalifikāciju

FK "Ventspils" pirmajā kvalifikācijas spēlē Čempionu līgas sezonā otrdien ar 1:3 mājās zaudēja Somijas spēcīgākajam klubam Helsinku HJK, liecina organizatoru informācija. Atbildes spēle kvalifikācijas otrajā kārtā risināsies pēc nedēļas Somijā, kur mājiniekiem būs krietni labākas izredzes nodrošināt dalību nākamajā atlases kārtā.

FK "Ventspils" 63. minūtē vadībā izvirzīja Antons Jemeļins, savukārt viesi izlīdzinājumu panāca 12 minūtes vēlāk, kad Erfans Zeneli realizēja 11 metru soda sitienu. Uzvaras vārtus 86.minūtē Somijas klubam guva Gambijas futbolists Usmans Džalovs, bet jau kompensācijas laikā japānis Atomu Tanaka padarīja mājinieku zaudējumu vēl nepatīkamāku.

Kopš 2009.gada Somijas čempionātos nepārtraukti uzvarējušais HJK pirmajā puslaikā spēja radīt vairāk bīstamu uzbrukumu un divkārt glābēja lomā pēc sitieniem no tuvas distances bija FK "Ventspils" vārtsargs Vitālijs Meļņičenko. Rezultātu gan varēja atklāt arī laukuma saimnieki, taču no soda laukuma robežas netrāpīja Ritvars Rugins un bumba lidoja garām vārtiem arī pēc Ģirta Karlsona sitiena ar galvu.

Otrajā puslaikā mājinieki arvien biežāk tika tuvu HJK soda laukumam un pēc Jurija Žigajeva izpildītā soda sitiena izvirzījās vadībā. Bumba pēc rikošeta nonāca vārtu priekšā, kur Jemeļins nekavējās izmantot radušos iespēju un ar atsitienu no vārtu staba trāpīja tīklā.

Neveiksmīga laukuma saimniekiem izvērtās epizode, kad Ritus Krjauklis nogāza soda laukumā izrāvušos Zeneli un HJK nopelnīja tiesības uz 11 metru soda sitienu. Zeneli pats izmantoja iespēju un trāpīja vārtu apakšējā stūrī. Savukārt Džalovs nospēlēja individuāli meistarīgi, ar sitienu no soda laukuma robežas viesus izvirzot vadībā. HJK cīņas beigās darbojās enerģiskāk un trešo vārtu zaudējums mājiniekiem bija loģisks, lai gan bumba vārtos no Tanakas nonāca ar rikošeta palīdzību.

Cīņā par iekļūšanu Čempionu līgas grupu turnīrā līdz augusta beigām risināsies trīs kvalifikācijas kārtas un vēl atsevišķa izslēgšanas kārta. Otrajā kvalifikācijas kārtā Eiropas prestižākajā klubu turnīrā sāka cīņu 17 komandu pāri.

Pērn FK "Ventspils" Čempionu līgas kvalifikācijas otrajā kārtā zaudēja Zviedrijas "Malmo", divu spēļu summā piekāpjoties ar 0:1 un vienīgos vārtus ielaižot, spēlējot viesos.

Jau vēstīts, ka pakāpi zemākajā Eiropas līgā visi trīs Latvijas klubi FK "Jelgava", "Skonto" un Jūrmalas "Spartaks" pārvarēja pirmo kvalifikācijas kārtu un turpinās cīņu.