FK «Metta» futbolisti uzvar arī otrajā pārspēlē, nosargā vietu virslīgā

"Metta" komanda svētdien nosargāja vietu Latvijas futbola virslīgā, kurā spēlēs arī nākamajā sezonā. Rīgas komanda pārspēļu atbildes mačā viesos Liepājā ar rezultātu 3:2 guva virsroku pār "Grobiņu" un divu spēļu summā uzvarēja ar 5:2.

"Metta" pārspēlēs piedalījās astoto reizi, arī šogad nosargājot vietu augstākajā divīzijā.

"Metta" labā divus vārtus guva Artjoms Puzirevskis, bet vienu reizi izcēlās Bruno Melnis. Grobiņas komandā atzīmējās Rodrigo Gaučis un Devids Dobrecovs.

Rīdzinieki jau 32.sekundē panāca 1:0, kad pēc tālas piespēles Mohamets Korrea ar galvu nolika bumbu pa sitienam Melnim, kurš no tuvas distances bija nekļūdīgs. Tuvojoties puslaika beigām, 37.minūtē Puzirevskis ar sitienu no ļoti asa leņķa nostiprināja "Metta" komandas vadību. Sešas minūtes vēlāk Ingara Pūļa izpildīto soda sitienu atvairīja Gustavs Krists Šukste, taču atlēkušo bumbu akrobātiskā, atmuguriskā lēcienā vārtos ieraidīja Puzirevskis -  3:0 mačā un 5:0 summā.

Otrā puslaika vidū, 68.minūtē, pēc Viktora Ziemeļa piespēles 1:3 panāca Gaučis, kurš tikai sestdien nosvinēja savu 17 gadu dzimšanas dienu. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes, Dobrecovs ar precīzu sitienu no tuvas distances vēl vairāk samazināja "Metta" pārsvaru.

Pirmajā pārspēle, kurā laukuma saimnieki bija "Metta" futbolisti, Ingars Pūlis ar diviem gūtiem vārtiem nokārtoja mājinieku uzvaru ar 2:0.

"Metta" pārspēlēs piedalījās kā šīs sezonas "Optibet" virslīgas devītās vietas ieguvēja, bet Grobiņas vienība bija otra labākā "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā, neskaitot dublieru komandas.

Kā pirmās līgas čempionāta uzvarētāja tiesības piedalīties nākamās sezonas virslīgas čempionātā izcīnīja "Jelgava", bet valsts augstāko līgu pameta Salaspils "Super Nova".

Arī nākamajā sezonā virslīgas čempionātā plānots piedalīties desmit vienībām.

Šosezon par Latvijas čempioniem pirmo reizi tika kronēti "Valmieras" futbolisti, savukārt Latvijas kausu ieguva "Auda" komanda.