Latvijas Kauss futbolā

Latvijas kausa fināls. FK Liepāja apbalvošana

Intervija ar Viktoru Morozu

Latvijas Kausa fināls futbolā. Spēles momenti

FK «Liepāja» futbolisti papildlaikā Ventspilī izcīna Latvijas kausu. Svarīgākās epizodes

Kluba vēsturē otro reizi par Latvijas kausa ieguvējiem svētdien kļuva FK "Liepāja" futbolisti, finālspēlē pagarinājumā nodrošinot uzvaru 1:0 pār FK "Ventspils". Uzvaras vārtus Ventspilī papildlaikā guva Brazīlijas uzbrucējs Dodo, garantējot komandai arī dalību nākamajā Eirokausu sezonā.

Vārtus Dodo guva pagarinājuma 3.minūtē. FK "Ventspils" kopš 98.minūtes spēlēja mazākumā, jo par pēdējās cerības sodu noraidīja vārtsargu Konstantīnu Mahnovski.

Dodo gūst FK "Liepāja" uzvaras vārtus

Līdz šim vienīgo reizi Latvijas kausu FK "Liepāja" izcīnīja 2017.gadā.

Uzvarētāju apbalvošana Latvijas kausa izcīņā

FK "Liepāja" uzbrucējs Artūrs Karašausks pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā līksmoja, ka komanda sezonu praktiski var uzskatīt par veiksmīgi noslēgtu. Futbolists uzsvēra, ka Liepājas klubs izcīnīja trofeju un dalību Eirokausos. "Tas ir galvenais," viņš piebilda.

Intervija pēc spēles ar Artūru Karašausku

Arī pēc spēles Karašausks bija neapmierināts ar tiesneša Mareka Ķeres veikumu, sakot, ka soģim ir vieta otrajā līgā.

Jau mača pirmajā minūtē tiesnesis strīdīgā situācijā lēma par labu ventspilniekiem - soda laukumā pēc kontakta ar pretinieku nokrita Karašausks, bet 11 metru soda sitiens netika piespriests.

Artūrs Karašausks krīt soda laukumā

Liepājnieki sparīgāk uzbruka un FK "Ventspils" vārtos vairākkārt iespēja apliecināt savu meistarību bija Mahnovskim. Spēles augstā likme veicināja gan asas epizodes laukumā, gan treneru emociju izvirdumus uz rezervistu soliņa, nereti necenzētā leksikā. Puslaika vidū spēku samērs izlīdzinājās un spēle vairāk risinājās FK "Liepāja" laukuma pusē, bet bez vārtu apdraudēšanas.

Tuvu vārtu guvumam liepājnieki bija 80.minūtē, kad pēc soda sitiena izspēles Karašausks no soda laukuma vidus raidīja bumbu nedaudz virs vārtiem.

Pamatlaika izskaņā abas komandas vairāk gādāja par savu vārtu drošību, toties jau trešajā pagarinājuma minūtē FK "Liepāja" izvirzījās vadībā. Liepājnieku uzbrukumā Dodo pēc centrējuma soda laukumā sita ar galvu un trāpīja vārtu apakšējā stūrī.

Daniils Ulimbaševs neizmanto FK "Ventspils" iespēju

Ventspilnieki trīs minūtes vēlāk palaida garām teicamu iespēju ātri revanšēties - Daniils Ulimbaševs no labas pozīcijas soda laukumā sita garām mērķim.

Par pārkāpumu pret Dodo noraida "Ventspils" vārtsargu

Vēl pēc pāris minūtēm laukumu bija spiests pamest Mahnovskis, jo FK "Ventspils" vārtsargs pie pašas soda laukuma robežas nogāza Dodo un saņēma sarkano kartīti par pēdējās cerības sodu.

Bumbu atvaira FK "Ventspils" vārtu pārliktnis

Palikuši mazākumā, ventspilnieki gan turpināja meklēt veiksmi uzbrukumā, taču tas pavēra iespējas uzbrukumā arī FK "Liepāja", un 115.minūtē tikai vārtu pārliktnis glāba ventspilniekus no otro vārtu zaudējuma pēc Eduarda Tīdenberga sitiena.

Djumte Pjagbara netrāpa FK "Liepāja" vārtos

Ļoti tuvu neizšķirta atjaunošanai FK "Ventspils" bija 120.minūtē, taču Dumte Pjagbara sita gar pašu vārtu stabu.

Intervija ar Dāvidu Jansonu

FK "Liepāja" ģenerālmenedžeris Dāvids Jansons pirms mača Latvijas Televīzijā teica, ka gaidāma grūta spēle, kam visi komandā ir gatavi. Liepājniekiem gan jāiztiek bez Argentīnas pussarga Leandro Teiho, kurš vēl dziedē savainojumu.

Intervija ar Kasparu Svārupu

Savukārt FK "Ventspils" uzbrucējs Kaspars Svārups uzsvēra, ka mājas laukumā komandai allaž labi sokas, tādēļ ventspilnieki cerēja uz panākumu arī šoreiz. Pretinieki ir izanalizēti un komanda fiziski gatava finālam, piebilda Svārups.

Pirmsspēles studija

Latvijas pirmās līgas kluba Grobiņas SC galvenais treneris Viktors Dobrecovs pirmsspēles studijā Latvijas Televīzijā atzina, ka viņam nav izskaidrojums, kādēļ Liepājas klubiem iepriekš bija tik slikta bilance Latvijas kausa finālos. "Liepājas metalurgs" spēlēja astoņos finālos, bet tikai vienu reizi ieguva trofeju.

Ventspils klubs līdz šim pēdējoreiz Latvijas kausu izcīnīja 2017.gadā, bet gadu vēlāk zaudēja finālā, piekāpjoties "Riga" FC. Arī FK "Liepāja" 2017.gadā kļuva par Latvijas kausa ieguvēju, jo togad mainījās turnīra izspēles sistēma un pa vienam finālam notika gan pavasarī, gan rudenī.

Septiņkārtējie trofejas ieguvēji FK "Ventspils" ir viena no titulētākajām komandām Latvijas kausa izcīņā, jo veiksmīgāk turnīrā ir startējusi tikai astoņas reizes triumfējusī "Skonto", kas vairs nepastāv. Savukārt FK "Liepāja" kausu izdevies izcīnīt tikai vienreiz, tiesa, Vēju pilsētā 2006.gadā to paveica arī "Liepājas metalurgs".

Prestižā Latvijas kausa trofeja kopš 1936. gada pabijusi 38 klubu īpašumā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības. Līdzšinējā trofejas glabātāja RFS pērn kausu izcīnīja pirmoreiz, bet 2020.gadā pusfinālā atzina FK "Ventspils" pārākumu.

Latvijas kausa izcīņas uzvarētāji garantēs arī tiesības starptautiskā līmenī piedalīties Eiropas Konferenču līgas kvalifikācijā.