FK «Liepāja» futbolisti ar spraigu uzvaru Kurzemes derbijā nostiprinās virslīgas vadībā

FK "Liepāja" piektdien mājās ar 3:2 uzvarēja FK "Ventspils" futbolistus un nostiprinājās līderpozīcijās Latvijas virslīgā, liecina organizatoru informācija. Liepājnieki trīs vārtus cīņā pret pašreizējiem čempioniem guva pirmajā puslaikā, bet pēc pārtraukuma noturējās vadībā.

Ar 17 spēlēs iekrātiem 34 punktiem FK "Liepāja" ir četrus punktus priekšā tuvākajiem konkurentiem "Skonto", kas piektdien mājās cīnījās neizšķirti 0:0 ar BFC "Daugavpils". FK "Ventspils" ar 27 punktiem ir 4.vietā vienu punktu aiz FK "Jelgava".

FK "Liepāja" rezultātu atklāja 8.minūtē, kad Vitālijs Meļņičenko nospēlēja izgājienā no vārtiem, taču bumba soda laukumā atgriezās ātrāk nekā ventspilnieku vārtsargs savā cietoksnī, un Deniss Ivanovs sita praktiski tukšos vārtos. Arī pirmā puslaika vidū Meļņičenko centieni nospēlēt tālu soda laukumā izvērtās vārtu zaudējumā - 27.minūtē precīzs bija Dāvis Ikaunieks. Savukārt puslaika izskaņā pēc teicamas Ikaunieka piespēles Vladimirs Kamešs no tuvas distances panāca trīs vārtu pārsvaru.

Ventspilnieki pēc pārtraukuma spēja mainīt spēles ritējumu un negrasījās samierināties ar zaudējumu. FK "Ventspils" centienus vainagoja Oļega Laizāna precīzs sitiens no soda laukuma robežas 53.minūtē. Ndue Mujeci 81. minūtē ar tālu sitienu vārtu augšējā stūrī rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, un FK "Ventspils" spiediens turpinājās, tomēr izlīdzināt rezultātu viesi nespēja.

Virslīgā septiņas komandas līdz novembrim izspēlēs četrus apļus.