FK «Jelgava» nodrošinājusi dalību UEFA Eiropas līgā

Latvijas kausu futbolā ieguvis futbola klubs "Jelgava", pēcspēles sitienos ar 5:3  uzvarot Rīgas "Skonto".

Latvijas kausa izšķirošā spēle pirmo reizi notika Zemgales Olimpiskajā centrā un pulcēja plašu skatītāju auditoriju.

Pašā mača sākumā jelgavnieki bija aktīvāki, taču drīz vien "Skonto" pretiniekus apslāpēja, un spēle ievirzījās mierīgā gultnē, kurā bīstami momenti neradās bieži. Bija Ruslana Mingazova izgājiens pret vārtsargu, taču to likvidēja Kaspars Ikstens, laicīgi izejot no vārtiem.

Labu sitienu nedaudz garām "Jelgavas" vārtiem izdarīja Iraklijs Klimiašvili, taču līdz vārtu guvumam patālu pirmajā puslaikā bija abas komandas.

Tiesa, Skonto" trenera Tamaza Pertija plānus nedaudz pabojāja puslaika beigas, kad piespiedu maiņa bija nepieciešama komandas kapteinim Vladislavam Gabovam. Viņa vietā laukumā devās Ritvars Rugins.

Otrajā puslaikā notikumi jau kļuva straujāki, taču īpašu asumu spēlei piedeva "Skonto" vārtsarga Andreja Pavlova kļūda. Viņš nespēja tvert ļoti vieglu bumbu, kura nokrita soda laukuma stūrī, un pirmais pie tās bija jelgavnieks Mārcis Ošs, kuru Pavlovs nogāza. Tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču Pavlovs savu kļūdu laboja, atvairot Romāna Bespalova izpildīto sitienu. Pēc šīs pendeles sekoja vēl vairākas asas, bet ne rupjas epizodes

Tuvojās papildlaiks un   nebija grūti pamanīt, ka abu komandu spēlētāji ir saguruši, taču tas nevis padarīja spēli garlaicīgu, bet lika arvien biežāk izvērsties uzbrukumam, jo aizsargi arvien grūtāk spēja izsekot pretiniekiem. Labas iespējas atkal bija abām komandām.

Pēcspēles sitienu sērijā jelgavnieki bija nekļūdīgi. Precīzi sita Valērijs Redjko, Aleksandrs Gubins, Oļegs Malašenoks, vārtsargs Kaspars Ikstens un Boriss Bogdaškins.

''Skonto'' komandā pēcspēles sitienus realizēja Ruslans Mingazovs, Vladislavs Gutkovskis un Artjoms Osipovs, bet vienīgo kļūdu trešajā sitienu sērijā pieļāva ganietis Ofosa Apija.

Šķiet, sašutis par zaudējumu, uz pēcspēles preses konferenci neieradās  „Skonto” treneris  Tamazs Pertija, vietā sūtot galvenā trenera palīgu Mihailu Miholapu, kurš atzina, ka „Jelgava” bijusi spēcīgāka cieņas pilnā spēlē.

"Jelgavas" galvenā trenera Vladimira  Beškareva asistents Sergejs Golubevs pauda gandarījumu par uzvaru pār komandu, kurai zaudēja ziemas kausos.

Futbola klubs "Jelgava" uzvarēja, atkārtojot savu 2010. gada panākumu un nodrošinot dalību UEFA Eiropas līgā.