FK «Jelgava» futbolisti uz Izraēlu dosies ar nopelnītu neizšķirtu pūrā

Latvijas kausa īpašnieki FK "Jelgava" ceturtdien Rīgā cīnījās neizšķirti 1:1 pret Izraēlas futbola klubu Jeruzalemes "Beitar" Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas spēlē un saglabāja izredzes tikt tālāk kontinenta otrajā prestižākajā klubu turnīrā, liecina organizatoru informācija. Atbildes spēle Izraēlā notiks pēc nedēļas, kur jelgavniekiem nepieciešama uzvara vai ļoti rezultatīvs neizšķirts.

"Skonto" stadionā viesus 25.minūtē vadībā izvirzīja Idans Vereds, savukārt FK "Jelgava" cerības 70.minūtē atjaunoja Vitālija Smirnova vārtu guvums.

Līdz pirmā puslaika vidum draudu praktiski nebija ne pie laukuma saimnieku, ne viesu vārtiem, ja neskaita Vereda patālu sitienu garām mērķim pirmajās minūtēs. Viesi vairāk kontrolēja bumbu, bet no tā neko neieguva, līdz puslaika vidū Vereds saņēma asu piespēli soda laukumā un ar netraucētu sitienu no tuvas distances pārspēja ''Jelgavas'' vārtsargu Kasparu Ikstenu.

Laukuma saimnieki aktivizējās puslaika pēdējās 10 minūtēs, un labu iespēju neizmantoja Riotaro Nakano, kura spēcīgu sitienu no gaisa atvairīja "Beitar" vārtsargs Boriss Kleimans. Vēl vairāki FK "Jelgava" potenciāli bīstami uzbrukumi apsīka, pirms izdevās nonākt sitiena pozīcijā.

"Beitar" līdz otrā puslaika vidum izveidoja pāris bīstamas situācijas, bet Ikstens tvēra bumbu pēc Lidora Koena sitiena, savukārt brīdi vēlāk pāri vārtiem sita Etejs Šehters. Toties pie vārtu guvuma tika jelgavnieki - Kleimana neveiksmīgi atsisto bumbu tīklā ieraidīja Smirnovs. Jau nākamajā uzbrukumā iespēja izvirzīt FK "Jelgava" vadībā bija Andrejam Perepļotkinam, tomēr pussargam neizdevās izrāvienu vienam pret vārtsargu pabeigt ar sitienu. Pēdējās minūtēs tuvu otro vārtu guvumam bija "Beitar", kam rezultātu gan neizdevās izmainīt.

Jelgavniekiem mačā bija jāiztiek bez diskvalificētā Senegālas aizsarga Abdulaja Dialo, kurš spēli izlaida iepriekšējā mačā nopelnītā noraidījuma dēļ.

Spēle risinājās Rīgā, jo Zemgales olimpiskā centra stadions neatbilst Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) noteiktajai kategorijai.

Lai iekļūtu Eiropas līgas grupu turnīrā, jāpārvar arī trešā kvalifikācijas kārta un tai sekojošā izslēgšanas kārta. Pirmajā kvalifikācijas kārtā Jelgavas komanda bija pārāka par Islandes “Breiðablik UBK”, turpretim nākamajā kārtā uzveica arī Slovākijas klubu Bratislavas "Slovan".