FK «Jelgava» futbolisti notur neizšķirtu Bratislavā; FK «Ventspils» smagi zaudē Aberdīnā

Eiropas līgas kvalifikācijas otro kārtu ceturtdien viesos ar bezvārtu neizšķirtu sāka FK "Jelgava", kas Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā cīnījās 0:0 pret vietējiem "Slovan" futbolistiem, liecina organizatoru informācija. Neveiksmīgāks otrās kārtas sākums izvērtās FK "Ventspils" vienībai, ar 0:3 Skotijā piekāpjoties "Aberdeen".

Slovākijas vicečempioni spēlē pret Jelgavas klubu daudz vairāk uzbruka, tomēr Kaspara Ikstena vārti palika neskarti.

"Slovan" mājas stadionā "Pasienky", kas ir vairāk neka 50 gadu vecs, tribīnēs bija jaušams Latvijas kluba fanu pārsvars. Lsm.lv pārliecinājās, ka stadionā nav nekādas drošības pārbaudes, tribīnēs skatītāji mierīgi dzer alu un slovāki visatļautības gaisotnē arī smēķē. FK "Jelgava" futbolistiem sajūtas pēc fanu atbalsta bija kā mājas spēlē.

Savukārt ventspilnieki Aberdīnā, neraugoties uz mājinieku spiedienu, noturējas līdz otrā puslaika vidum, kad piecās minūtēs ielaida divus vārtus. Rezultātu 72.minūtē atklāja Džeidens Stoklijs, no tuvas distances sitot ar galvu, bet Adams Rūnijs četras minūtes vēlāk no soda laukuma vidus trāpīja vārtu apakšējā stūrī un panāca Skotijas vicečempioniem divu vārtu pārsvaru. Visbeidzot jau kompensācijas laikā precīzs bija uz maiņu laukumā uznākušā Vesa Bērnsa sitiens ar galvu.

Abos komandu pāros atbildes spēles Jelgavā un Ventspilī notiks pēc nedēļas. Nākamajā kvalifikācijas kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Jelgavas komanda bija pārāka par Islandes “Breiðablik UBK”, turpretim FK "Ventspils" uzveica Leirvīkas "Vikingur Gota" no Fēru salām.