FK «Auda» futbolisti pirmo reizi vēsturē izcīna Latvijas kausu un ceļazīmi uz Eirokausiem

Pēc piecu gadu pārtraukuma "Skonto" stadionā atkal lielās futbola kaislības – Latvijas kausa fināls, kurā par trofeju cīnīsies pieredzējusī čempionvienība RFS un šā gada virslīgas jaunpienācējs FK "Auda". Un šoreiz mazrezultatīvā spēlē pie vērtīgās trofejas tika "Auda", uzvarot ar 1:0.

RFS galvenais treneris Viktors Morozs pirms spēles atzina, ka komanda vēlas uzvarēt šo spēli, lai gan šī sezona komandai ir bijusi gana smaga. Ir spēlētāji, kuri jau šajā sezonā aizvadījuši 42 spēle,s kas ir ļoti daudz. RFS turpina cīņu par TOP 3 Latvijas futbola virslīgā, kā arī spēlē UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīrā.

"Auda" saņem Latvijas kausu

Intervija ar Viktoru Morozu

Morozs norādīja, ka tā ir bauda – spēlēt visos turnīros un uzvarēt. Tiesa gan, "Auda" neesot ērts pretinieks, taču puiši centīsies gūt vārtus un uzvarēt. Kā pauda Morozs, iespējas uzvarēt abām komandām ir 50:50.

"Audas" galvenais treneris Tomislavs Stipičs pirms spēles norādīja, ka mēģinās nospēlēt savu labāko spēli. RFS ir stiprs pretinieks, bet jāņem vērā, ka Latvijas kausa izcīņa ir cits turnīrs, nevis virslīga. Viņš pauda, ka "Auda" ir jauna komanda, un puišiem būs jācenšas noturēt savas emocijas.

Intervija ar Tomislavu Stipiču

Spēle iesākās gana spraigi, unpirmajā puslaikā ne reizi vien savas komandas nācās glābt abu komandu vārtsargiem - RFS vārtu vīram Pāvelam Šteinboram un "Audas" spilgtajam leģionāram Fabrisam Ondoā. Spēles rezultāts tika atklāts vien 42. minūtē, kad pieredzējušais Daniils Ulimbaševs izmantoja lielisku izdevību un izvirzīja "Audu" vadībā ar 1:0.

Ulimbaševs izvirza "Audu" vadībā ar 1:0

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Otrā puslaika ievadā "Auda" radās iespēja palielināt pārsvaru, taču Georgijs Minčevs nespēja pārspēt Pāvelu Šteinboru, veicot 11 metru soda sitienu.

78. minūtē sarkano kartīti nopelnīja viens no RFS galvenajiem balstiem Stefans Paničs. Taču RFS turpināja savu ofensīvu, bet ar vārtu guvumu tas nevainagojās.

Īpaša šī uzvara bija "Audas" spēlētājam Ivo Minkevičam, kurš pirms dažiem gadiem, vēl spēlējot FK "Jelgava" rindās, Latvijas kausa finālā piedzīvoja zaudējumu pret RFS. Tagad izdevies revanšs. Minkevičs pēc spēles LTV norādīja, ka puiši gribējuši pierādīt, ka ir gatavi spēlēt Eiropas līmenī. Šajā spēlē labi nospēlējusi aizsardzība.

Intervija ar Ivo Minkeviču

RFS finālā spēlēja jau trešo reizi, bet "Audai" šī bija debija. Turnīrs ir svarīgs arī Eirokausu ceļazīmju sadalē, un "Audas" uzvara nozīmē, ka noslēdzošās spēles virslīgā būs gana saspringtas.

Latvijas kauss ir senākais futbola turnīrs Latvijā, kas notiek kopš 1936. gada. Kopumā pie vērtīgās trofejas tikuši 38 klubi, bet kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas 12.