Federācijas prezidents Gorkšs: Futbolam Latvijā jākļūst par mājsaimniecības terminu

Kaspars Gorkšs nedēļas nogalē pielika punktu spēlētāja karjerai, aizvadot simbolisku maču sava pirmā kluba „Auda” sastāvā, un tagad varēs visu laiku veltīt Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatam. 5.augustā pagāja pirmās simts dienas kopš viņu ievēlēja šajā amatā, un Gorkšs sarunā Latvijas Radio apliecināja, ka arvien tiecas uz augstiem mērķiem.

Gorkšs atzina, ka ir darbi, kuros rezultāts jāgaida ilgāku laiku, un viņš labprātāk runātu par to, ko paveicis, nevis uzsācis. LFF prezidents vēlas panākt, lai futbols arī Latvijā būtu mājsaimniecības termins, par kuru visi runā.

Kaspars Gorkšs aizvadījis futbolā atvadu spēli
00:00 / 05:35
Lejuplādēt

"Ar pilnu apņēmību varu teikt, ka nav zudis entuziasms paveikt ko paliekošu," teica Gorkšs. "Šos divus gadus strādāšu ar maksimālu atdevi, lai katram puikam un meitenei būtu iespēja nodarboties ar futbolu."

Gorkša līdzšinējā valdīšanas laikā LFF ir tikusi pie jauna ģenerālsekretāra – Edgara Pukinska, atlaidusi no darba vīriešu izlases galveno treneri Aleksandru Starkovu un viņa vietā nolīgusi somu Miksu Pātelainenu. Viens no lielākajiem izaicinājumiem Gorkšam prezidentūras laikā noteikti būs vietējās futbola infrastruktūras sakārtošana un uzlabošana.

Kasparu Gorkšu sveic viņa atvadu mačā

LFF prezidenta atvadu spēlē trīs brāļu Gorkšu pārstāvētā un tēva Jura pārvaldītā komanda pamatīgi zaudēja, tomēr mačs tribīnēs pulcēja Latvijas pirmajai līgai netipiski daudz skatītāju. Gorkšs mačā pret „Daugavpili” cementēja aizsardzību kopā ar jaunākajiem brāļiem Rihardu un Jorenu.

Vecākais no brāļiem Gorkšiem nospēlēja pirmo puslaiku un atstāja zālāju, kad rezultāts bija 0:4. Rezultāts gan nebija galvenais, jo Gorkšam gan pirms spēles, gan puslaika pārtraukumā bija jāsaka runa, un dāvanā viņš saņēma savu pirmo savulaik vilkto „Audas” kreklu. Pēc abām runām Futbola federācijas prezidents sacīja, ka trešo reizi šajā dienā apņēmies neraudāt, jo tas var izraisīt ķermeņa dehidratāciju.

Gorkšs uzsvēra, ka katram sportistam ir savs klubs, kas ir kā mājas. Tāpat kā Latvija arī "Auda" Kasparam Gorkšam ir vieta ar mājas sajūtu. LFF prezidents atzina, ka karjerā viņam ir bijušas īpašas spēles, turklāt futbols ļāvis satikt daudz fantastisku cilvēku un gūt vērtīgas mācības.

Kaspara Gorkša pēdējo spēli „Audas” sastāvā komanda reklamēja ar ļoti gaumīgu „Kriminālās ekselences fonda” stilistikā ieturētu video, kas balstīts uz patiesiem notikumiem. Video caurvij stāsts, ka pazudis viens no komandas spēlētājiem un, braucot autobusā uz spēli, ceļa malā tiek pamanīts Kaspars, kuru beigās atzīt par labu esam, lai uzņemtu autobusā un aizpildītu iztrūkumu.