Favorītes Vācijas futbolistes iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Eiropas sieviešu čempionāta finālu trešdien Anglijā sasniedza Vācijas futbola izlase, kas kontinenta iepriekšējos 10 turnīros izcīnīja astoņus titulus, liecina rīkotāju informācija.

Vācietes pusfinālā ar 2:1 uzveica Francijas futbolistes. Abus vārtus uzvarētājām guva Aleksandra Popa, divreiz izvirzot komandu vadībā.

Popa 40. minūtē pēc centrējuma atklāja rezultātu, bet 76. minūtē vēlreiz nodrošināja Vācijai vienu vārtu pārsvaru. Francijas izlase vienīgos vārtus guva 44.minūtē, kad Kadidiatu Diani raidītā bumba trāpīja pa vārtu stabu un no Vācijas vārtsardzes Merles Fromsas atlēca vārtos.

Jau vēstīts, ka anglietes vietu finālā nodrošināja ar pārliecinošu uzvaru 4:0 pār Zviedrijas valstsvienību.

Turnīrs noslēgsies ar finālu svētdien,  31. jūlijā, Vemblija stadionā Londonā, kur sagaidāms lielākais skatītāju skaits Eiropas futbola čempionāta spēlē vīriešiem vai sievietēm. Stadionā ir 87 200 vietas, bet visas biļetes jau ir izpārdotas. Izšķirošo spēli cīņā par titulu tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Eiropas čempionāts sievietēm notiek kopš 1984. gada, un astoņos no līdzšinējiem 12 turnīriem ir uzvarējušas Vācijas (vai Rietumvācijas) futbolistes.