Emocionālā trillerī pēcspēles sitienos Anglija aizsūta mājās Kolumbiju

Maskavā otrdien Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā emocionālā spēlē tikās Kolumbijas un Anglijas futbola valstsvienības. Pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 1:1, un tikai pēcspēles sitienos gados jaunā Anglijas izlase spēja būt pārāka un pēc 12 gadu pārtraukuma iekļūt ceturtdaļfinālā.

Spēle iesākās ātri, abām komandām dodoties bīstamos uzbrukumos, taču spēli kontrolēja angļi. Pirmā reālā situācija gan radās 16. minūtē, kad uzbrukumā devās labākais "snaiperis" Harijs Keins, taču pēc sarežģīta sitiena bumba lidoja pāri vārtiem.

Keina raidītā bumba lido pāri vārtiem

Tuvojoties otrā puslaika noslēgumam, spēles temps palika gausāks. Drīz vien angļi tika pie brīvsitiena, bet bumba, pamatīgi nervozējot gan spēlētājiem, gan skatītājiem tribīnēs, mērķi nesasniedza.

Bīstams moments angļu izpildījumā

Lai gan spēli pārsvarā kontrolēja angļi, tomēr pirmais puslaiks šajā dinamiskajā spēlē noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Tribīnes atdzīvojās, kad bija pārkāpums pret Keinu un tika piešķirts 11 metru soda sitienu. Protams, to izpildīt arī uzdeva Harijam, kurš savu uzdevumu paveica nevienojami, atklājot spēles rezultātu. Tādējādi Keins kļuva par rezultatīvāko šī turnīra spēlētāju, izceldamies ar sešiem gūtiem vārtiem.

Keins izpilda 11 metru soda sitienu un izvirza Angliju vadībā

Šāds notikumu pavērsiens mainīja spēles gaitu - lai gan līdz spēles beigām bija palicis daudz laika, kolumbieši kļuva aizvien emocionālāki un nesavaldīgāki.

81. minūtē beidzot reāla iespēja izlīdzināt rezultātu bija Kolumbijas izlasei, bet Huana Kvardado sitiens lidoja garām vārtiem.

Kolumbijai droša iespēja gūt vārtus nevainagojas panākumiem

Jau kompensācijas laikā negaidīti uzbrukumā devās Mateuss Uribe, bet vārtsargs Džordans Pikfords glāba Anglijas izlasi no vārtu zaudējuma.

Taču prieki nebija ilgi - stūra sitiens Kolumbijai, un Jerijs Mina tiešām izlīdzināja rezultātu, ļaujot no emocijām teju uzsprāgt skatītāju tribīnēm.

Kolumbija izlīdzina rezultātu

Papildlaiku aktīvāk uzsāka tieši Kolumbijas spēlētāji, kas bija sajutuši vārtu gūšanas garšu. Savukārt angļu futbolisti šķita pavisam apjukuši. Otrajā papildlaikā gan spēlētāji beidzot aktivizējās. Tiesa, papildlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās.

Pēcspēles sitienu sērijās pārāki izrādījās angļi un jaunais, talantīgais vārtsargs Pikfords. Pēc 12 gadu pārtraukuma Anglija spēja iekļūt ceturtdalfinālā.

Soda sitienu sērija

G grupā Anglijas izlase bija vien otrajā pozīcijā. Vispirms ar 2:1 tika uzveikta Tunisija, vēlāk ar 6:1 sagrauta Panama, bet grupu turnīru angļi noslēdza ar Beļģijas pārākuma atzīšanu, piekāpjoties ar 0-1.

Tikmēr kolumbieši grupu turnīrā savā apakšgrupā bija līderi. Tiesa gan, turnīra pirmajā spēlē jau tika piedzīvots sāpīgs zaudējums Japānai ar 1-2, bet vēlāk sekoja divas uzvaras – ar 3:0 sagrauta Polija un ar 1:0 pieveikta Senegāla.