Eiropas Komisija atbalsta aizliegumu trešo pušu tiesībām uz futbolistiem

Eiropas Komisija (EK) neizskatīs sūdzību par Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) noteikto aizliegumu trešo pušu investoriem saglabāt tiesības uz spēlētājiem, piektdien informēja aģentūra AP.

Vēstulē Maltas investīciju fondam "Doyen" EK norādīja, ka Komisija negrasās veikt plašāku sūdzības izpēti.

"Doyen" un Beļģijas zemākas līgas klubs "Sergain" iebilda, ka FIFA 2015.gadā noteiktais trešo pušu īpašuma tiesību aizliegums Eiropā pārkāpj konkurences likumus. EK iebildumus noraidīja un uzsvēra, ka trešo pušu īpašuma tiesības rada interešu konfliktu starp klubiem, spēlētājiem un investoriem.

Gandarījumu par EK lēmumu pauda Eiropas futbola federāciju savienība (UEFA), kas trešo pušu līgumus iepriekš nosauca par draudu futbolam, jo daudzu spēlētāju karjera tādēļ vairs nav atkarīga no viņiem pašiem, bet gan personām, kuru vienīgā vēlme ir nopelnīt. Spēlētāju ekonomisko tiesību pārdošanu UEFA nosauca par vienlīdz amorālu un pretlikumīgu.

Līdzšinējās sistēmas aizstāvji sludināja, ka trešo pušu tiesību ievērošana ļautu trūcīgākiem klubiem piesaistīt labākus spēlētājus, bet ierobežojums nesamērīgi ietekmē klubu saimniecisko brīvību. Aizliegums kaitējot mazākas rocības klubiem, jo neļauj ekonomiskās tiesības uz saviem spēlētājiem dalīt ar trešajām pusēm visiem izdevīgā veidā.

Iepriekš izplatītā prakse ļāva investoriem iegādāties daļu vai visas tiesības uz futbolistu un vēlāk saņemt savu tiesu, ja spēlētājs finansiāli izdevīgā darījumā pārcēlās uz citu klubu. Trešo pušu līgumi ir aizliegti Anglijas Premjerlīgā, taču ierasti tika izmantoti Dienvidamerikā, Spānijā un Portugālē. Līdz 2015.gada maijam noslēgtie līgumi ar trešo pušu dalību ir spēkā līdz to termiņa beigām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti