Eiropas futbola organizācija plāno attīstīt Nāciju līgu par globālu turnīru

Eiropas futbola federāciju savienība (UEFA) septembrī sāks Eiropas Nāciju līgas turnīru, ko drīzā nākotnē vēlas attīstīt kā globālu projektu, piektdien informēja aģentūra AP. Pasaules Nāciju līgā rīkotāji grib uzaicināt visas 223 nacionālās federācijas, kuru valstsvienības startētu ik divus gadus paredzētajā turnīrā.

UEFA piektdien apstiprināja, ka sāka sarunas par Nāciju līgas evolūciju. Pasaules Nāciju līgā komandas varētu sadalīt septiņās divīzijās pēc vietas pasaules rangā, un katra reģionālā konfederācija aizvadītu savus kvalifikācijas turnīrus ar labāko komandu pakāpšanos uz augstāku līmeni un vājāko izkrišanu uz zemāku sabiedrību.

Katrā no septiņām divīzijām jūnijā varētu rīkot astoņu komandu starpkontinentālu turnīru, ko nepārtraukti raidītu televīzijā. Pirmos miniturnīrus, kas visi risinātos izslēgšanas formātā nedēļas laikā katrs savā valstī, varētu izspēlēt 2021.gadā, uzskata organizatori.

Ja piedāvājums iemantos atsaucību, pasaulē spēcīgākās dažādu kontinentu komandas varētu tikties sacensību noskaņās arī starp Pasaules kausa finālturnīriem. Lai gan turnīra projekts vēl ir plānošanas stadijā, sākotnējā shēma paredz, ka augstākā līmeņa astoņu komandu starpkontinentālajā turnīrā varētu piedalīties trīs Eiropas valstsvienības, divas izlases no Dienvidamerikas, kā arī pa vienai Āzijas, Āfrikas un Ziemeļamerikas reģiona komandai. Okeānijas komandām būtu atvēlēta vieta ceturtajā līmenī. 

Pasaules Nāciju līgas pārvaldību plānots uzticēt jaunai organizācijai, kurā iesaistītu Starptautisko futbola federāciju (FIFA) un sešas reģionālās konfederācijas. Spēles plānots iekļaut valstsvienību "logos", kad klubiem ir pienākums atbrīvot futbolistus nacionālo izlašu vajadzībām.

Organizatori cer, ka iespēja visos Pasaules Nāciju līgas līmeņos cīnīties par balvu un naudas prēmijām ieinteresēs nacionālās federācijas, bet skatītājiem turnīrs būs interesantāks nekā pārbaudes spēles. Savukārt ieinteresētību par turnīra raidīšanas tiesību iegūšanu esot paudušas "Amazon", "Google" un "Netflix".

Nekādi lēmumi par Pasaules Nāciju līgas projekta īstenošanu vēl nav pieņemti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti