Eiropas futbola klubi nerod kopsaucēju diskusijās par Čempionu līgas nākotni

Eiropas Klubu asociācija (ECA) pirmdien un otrdien Ženēvā turpina diskusijas par Čempionu līgas nākotni, ko dažādu futbola klubu vadītāji redz atšķirīgu, vēstīja aģentūra AFP. Lielie un bagātie klubi lielākoties atbalsta daļēji slēgta turnīra izveidošanu, sākot ar 2024.gadu, turpretim vidēja lieluma un mazie klubi vairāk ir oponentu lomā.

Piedāvātās reformas paredz spēles aizvadīt nedēļas nogalēs, turnīrā iesaistot četrās grupās sadalītas 32 komandas. Seši katras grupas spēcīgākie klubi saglabātu vietu līgā uz nākamo sezonu, citiem atstājot ļoti ierobežotas iespējas iekļūt finansiāli pievilcīgajā turnīrā.

Asi pret jauno formātu protestēja Eiropas vairāku spēcīgāko nacionālo līgu pārstāvji Spānijā un Anglijā, bet Šveices "Young Boys" prezidents Vanja Greils ir pārliecināts, ka reformas būs īpaši postošas mazajiem un vidējiem klubiem, jo kritīsies interese par nacionālajiem čempionātiem, līdz ar to samazinot klubu rocību. 

Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) sacensību direktors Džordžo Marketi paziņoja, ka nav spiediena jau tagad pieņemt lēmumu un diskusijas var turpināties arī 2020.gadā. Gan UEFA, gan ECA noliedz, ka ir pārmaiņu ierosinātājas, tomēr par "idejas tēviem" uzskata Marketi un viņa amata brāli ECA Dideriku Devēlu. 

Jauno Čempionu līgas sistēmu ir gatavi atbalstīt Turīnas "Juventus" un "Paris Saint Germain", "Barcelona" un "Ajax", kā arī Madrides "Real" un Minhenes "Bayern". Par labu pārmaiņām sliecas arī ECA iesaistīti mazāki klubi Lionas "Olimpique", Helsinku HJK un Varšavas "Legia".

Augusta vidū ECA paziņoja, ka organizācijas biedri pašreizējo Čempionu līgas sistēmu uzskata par vairākuma interesēm neatbilstošu. Apskatnieki lēš, ka izmaiņas Čempionu līgā ieviesīs, lai gan, iespējams, ne pilnā apmērā.

ECA apvieno vairāk nekā 230 biedru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti