FIFA Pasaules kauss telpu futbolā

Portugāle-Kazahstāna. Pēcspēles sitieni Pasaules kausa telpu futbolā pusfinālā

Argentīna - Portugāle 0:1. Pasaules kausa telpu futbolā fināls

Portugāle-Kazahstāna. Pasaules kausa telpu futbolā pusfināla epizodes

Eiropas čempioni portugāļi pēcspēles sitienos sasniedz Pasaules kausa telpu futbolā finālu

Portugāles telpu futbola izlase ceturtdien Kauņā pēcspēles sitienos pieveica Kazahstānu un iekļuva Pasaules kausa finālā. Pēc pamatlaika un pagarinājuma rezultāts bija neizšķirts 2:2, bet pēcspēles sitienos Eiropas čempioni bija pārāki ar 4:3.

Finālā svētdien Portugāle spēlēs pret pašreizējo Pasaules kausa īpašnieci Argentīnu, savukārt kazahi pirmo godalgu pasaulē augstākajā līmenī centīsies izcīnīt spēlē par 3.vietu pret Brazīliju.

Kazahstānas izlase trešajā minūtē raidīja bumbu vārtos, tomēr rezultāts nemainījās, jo tiesneši video atkārtojumā pārliecinājās, ka iepriekš uzbrukumā bumba bija nonākusi ārpus laukuma. Līdz pārtraukumam kazahi divreiz vēl trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Pirmā puslaika epizodes

Toties otrā puslaika sākumā Panī ar sitienu vārtu apakšējā stūrī izvirzīja vadībā portugāļus. Kazahstānas izlase drīz vien uzbrukumu veidošanā iesaistīja arī vārtsargu un iespējas vārtu gūšanai bija abām komandām, līdz pamatlaika pēdējā minūtē Daurens Nurgožins no tuvas distances atjaunoja neizšķirtu.

Pagarinājuma otrajā minūtē Duglass Žuniors ar spēcīgu un precīzu soda sitienu vadībā jau izvirzīja Kazahstānu. Savu iespēju izglābties izmantoja arī portugāļi papildlaikā - pēc pretinieku kļūdas aizsardzībā Brunu Koelju bija precīzs priekšpēdējā minūtē pirms beigu svilpes.

Pēcspēles sitienu sērija

Otrā pusfinālā trešdien Kauņā argentīnieši uzvarēja Brazīliju un finālā cīnīsies par titula aizstāvēšanu. Pusfinālu zaudētāji savstarpējā duelī noteiks 3. vietas ieguvējus.

Finālturnīrā Lietuvā startēja 24 komandas, kas sākotnēji tika sadalītas sešās grupās, kur izspēlēja apļa turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas iekļuva izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā.