Dopingā vainotais bijušais Krievijas sporta ministrs atkāpjas no amata futbolā

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) uz mūžu no klātbūtnes olimpiskajās spēlēs atstādinātais bijušais Krievijas sporta ministrs un pašreizējais vicepremjers Vitālijs Mutko uz pusgadu atkāpās no Krievijas futbola federācijas prezidenta amata, informēja aģentūra RIAN. Pēc neoficiālas informācijas, Mutko atkāpšanos viņa reputācijas dēļ pirms 2018.gada Pasaules kausa fināltunīra, kas risināsies Krievijā, vēlējās panākt Starptautiskā futbola federācija (FIFA).

Mutko bija Krievijas sporta ministrs 2014.gadā, kad risinājās Soču ziemas olimpiskās spēles, kas kļuvušas bēdīgi slavenas mājinieku īstenotās dopinga programmas dēļ. Mutko kļuva par vienu no vairākām bijušajām Krievijas sporta amatpersonām, kam SOK decembrī piesprieda mūža diskvalifikāciju olimpiskajās spēlēs. Uzskata, ka Mutko bija informēts par Krievijas dopinga programmu, lai gan tiešu pierādījumu tam nav.

Amatu Krievijas futbola federācijā Mutko pameta uz laiku, kamēr Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) izskatīs viņa apelāciju par atstādināšanu no olimpiskajām spēlēm. Prasību CAS Mutko plāno iesniegt otrdien, tiesa, viņš vēl konsultēsies ar juristiem kādas prasības iekļaut apelācijā. 

Mutko atkāpšanos atzinīgi novērtēja FIFA, paziņojot, ka amatpersonas pieņemtais lēmums ir futbola interesēs. Mutko apliecināja gatavību atkāpties arī no 2018.gada Pasaules kausa finālturnīra rīcības komitejas vadītāja amata, ja būšot tāda nepieciešamība. 

"Domāju, ka piedāvāšu tādu lietu [atkāpšanos no amata rīcības komitejā], bet lems valsts un valdības vadītāji. Es koncentrēšos valsts darbam," teica Mutko.

Par Krievijas futbola federācijas prezidenta vietas izpildītāju kļuva organizācijas ģenerāldirektors Aleksandrs Alajevs. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti