Sadaļas Sadaļas

Sporta ziņas

Jūrmalā septembrī norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Sporta ziņas

Latvijas čempionāta posms ūdens motosportā Alūksnē

Virslīgas klubos konstatēti četri saslimšanas gadījumi ar Covid-19

Divos futbola virslīgas klubos konstatēti četri Covid-19 saslimšanas gadījumi

Divos futbola virslīgas klubos konstatēti kopumā četru administrācijas vai apkalpojošā personāla darbinieku inficēšanās ar Covid-19, sestdien informēja Latvijas Futbola federācija (LFF). Pēc abu klubu publicētās informācijas sociālajos medijos, pozitīvas analīzes bija trim Jūrmalas "Spartaka" pārstāvjiem un "Valmiera" FC viceprezidentam.

(papildināts ar klubu sniegto informāciju)
Visas turpmākās darbības notiek ciešā sadarbībā ar attiecīgajām iestādēm, vēstīja Futbola federācija. Visos virslīgas klubos tiek veiktas centralizētas Covid-19 pārbaudes.

Jūrmalas "Spartaks" informēja, ka klubā divos gadījumos ir pilnībā noteikts inficēšanas iemesls abām personām, kas klātienē apmeklēja LFF kongresu un bija tiešā kontaktā ar cilvēku, kuram tika konstatēts COVID-19 pozitīvais rezultāts. Trešajā gadījuma inficēšanas iemesli tiek noskaidroti. "Spartakā" inficētie ir komandas ģenerāldirektors Edgars Gauračs, izpilddirektors Rihards Ivanovs un vārtsargu treneris Aleksandrs Proskurņins.

Arī "Valmiera" FC informēja, ka kluba viceprezidents Uldis Pūcītis inficējies tiešā kontaktā ar personu, kura tāpat kā viņš apmeklēja LFF kongresu, turklāt tās pašas dienas vakarā abi kopā devās uz virslīgas spēli Valmierā.

Drošības apsvērumu dēļ uz nenoteiktu laiku pārcēla svētdien plānoto virslīgas spēli, kurā Jūrmalas "Spartakam" viesos bija jātiekas ar FK "Liepāja",

aģentūrai LETA apstiprināja LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Pēc informācijas saņemšanas par Covid-19 saslimšanas gadījumu vienai personai, kas 3. jūlijā apmeklēja LFF kongresu, LFF tūlīt organizēja gan kongresa rīkošanā iesaistīto, gan neiesaistīto LFF darbinieku testēšanu, kā arī tika veiktas pārbaudes LFF valdes locekļiem. Operatīvā kārtā veiktās šo cilvēku pārbaudes pozitīvas analīzes nenesa.

Paralēli LFF uzsāka kongresā klāt bijušo federācijas biedru, tehnisko darbinieku un viesu apziņošanu, aicinot izmantot iespēju veikt valsts apmaksātās pārbaudes. Tāpat LFF savus spēkus koncentrēja LFF organizēto sacensību sanitārā protokola tālākai ievērošanai, sniedzot konsultatīvo un organizatorisko atbalstu virslīgas klubiem un to testēšanā, lai iespējami ātri nodrošinātu pēc iespējas drošākus apstākļus virslīgas čempionāta turpināšanai.

Šīs ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) un Centrālo laboratoriju

saskaņotās darbības atklājušas četrus saslimšanas gadījumus divos virslīgas klubos. Starp saslimušajām personām nav attiecīgo klubu spēlētāju.

Pēc LFF pieejamās informācijas, trīs no šiem četriem saslimšanas gadījumiem saista pārvietošanās kopīgā transportlīdzeklī pēc 3. jūlija LFF kongresa ar personu, par kuras saslimšanu 8. jūlijā parādījās pirmā publiskā informācija. Ceturtā persona pozitīvu analīzi saņēmusi, attiecīgajā klubā veicot centralizēto testēšanu. Par visiem šiem un saistošajiem apstākļiem ir informēti SPKC profesionāļi sekmīgai epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.

Abos attiecīgajos virslīgas klubos jau ir veiktas centralizētas Covid-19 pārbaudes un visi rezultāti jau ir apkopoti. Citi jauni saslimšanas gadījumi nav konstatēti.

Noteiktā secībā tiek testēti arī pārējo virslīgas klubu spēlētāji un oficiālās personas, kā arī sacensību tiesneši.

Kā to paredz SPKC norādes un LFF organizēto sacensību sanitārais protokols, visas četras personas uz nepieciešamo periodu atrodas pašizolācijā.

Papildus tam, pēc LFF pieejamās informācijas, līdz šim veiktajās pārējo kongresa dalībnieku (LFF biedri, viesi, tehniskais personāls, vēlēšanu kandidāti) pārbaudēs konstatēts vēl viens Covid-19 saslimšanas gadījums.

Tāpat konstatēts, ka vienas saslimušās personas ģimenes piederīgais piektdien atradies FS "Metta" kluba treniņnometnē LFF mācību un treniņu centrā "Staicele". Pēc konsultācijām ar attiecīgajām iestādēm, kā arī izvērtējot FS "Metta" plašo preventīvo un drošības pasākumu klāstu, kas tiek nodrošināts akadēmijas jauniešiem, saslimšanas riski bija vērtējami kā zemi. Neskatoties uz to, persona tika operatīvi atbrīvota no tālākas dalības nometnē un tai tika nodrošināta nepieciešamā pārbaude, kamēr pārējo nometnes dalībnieku vecāki tika informēti par nepieciešamību turpmāko periodu rūpīgi sekot līdzi savu atvašu pašsajūtai, nepieciešamības gadījumā veicot arī pakārtotās SPKC rekomendētās darbības. Pārbaudēs ģimenes piederīgajam saslimšana netika konstatēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt