Divi vārti otrajā puslaikā nodrošina «Spartaks» futbolistu uzvaru pār RFS

Divi vārti otrajā puslaikā ļāva pagājušās sezonas valsts čempioniem Jūrmalas "Spartaks" piektdien "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas otrā apļa ievadā savā laukumā ar 2:0 pieveikt RFS.

Lai arī pirmajā puslaikā lielāka bumbas kontrole piederēja RFS, bīstamāk ar pretuzbrukumiem uzbrukuma "Spartaks". Pirmajās 45 minūtēs vārti gan netika gūti, tomēr 48.minūtē jūrmalniekus vadībā izvirzīja Vladislavs Kozlovs.

RFS arī spēles turpinājumā bija problēmas ar bīstamu momentu izveidošanu, turklāt Edgars Gauračs 58.minūtē panāca jau 2:0. Pēc tam "Spartaks" vienībai bija vēl pāris labas izdevības gūt vārtus, bet tās netika izmantotas. Savukārt Rīgas klubam šajā cīņā tā arī neizdevās atslēgt Jevgēņija Nerugala sargātos vārtus.

Šīs abas komandas tikās čempionāta pirmajā kārtā, kurā RFS, divus vārtus gūstot Robertam Uldriķim, izrāva uzvaru ar 2:1. Tiesa, pēc tam komandu sekmes bijušas diametrāli pretējas, jo "Spartaks" sešās spēlēs izcīnīja divas uzvaras un divreiz cīnījās neizšķirti, kamēr RFS izcīnīja vienu uzvaru, vienu reizi nospēlēja neizšķirti un cieta četrus zaudējumus.

"Spartaks" ar 17 punktiem ir virslīgas kopvērtējuma līdere, kamēr RFS ir tikai septītā. Turklāt RFS ir mazrezultatīvākā komanda, jo guvusi četrus vārtus, no kuriem trīs ir Uldriķa kontā. Ja turpināsies vienības neveiksmīgie rezultāti, no galvenā trenera amata iespējama Andreja Kaļiņina atbrīvošana.

Pirmā apļa noslēgumā "Spartaks" nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Latvijas kausa finālu sasniegušo "Ventspili", bet RFS ar 0:1 piekāpās novājinātajai "Jelgavai".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam piektdien vicečempione "Jelgava" izbraukumā ar 5:0 sagrāva turnīra debitanti "Babīti"/"Dinamo". Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās aizsargs Mārcis Ošs.

Lai arī Jelgavas komandai šajā mačā piederēja iniciatīva, tai pirmajā puslaikā bumbu pretinieku vārtos izdevās raidīt vienu bumbu, kad 16.minūtē izcēlās lietuviešu leģionārs Ēvalds Razulis. Tiesa, otrajā puslaikā viesiem piederēja izteikts pārsvars, bet 58.minūtē Ošs panāca 2:0. Savukārt tikai astoņas minūtes vēlāk atzīmējās arī uz maiņu nākušais Oļegs Malašenoks, turklāt turpinājumā "Babīte"/"Dinamo" futbolisti salūza, kā rezultātā savos vārtos tika ielaistas vēl divas bumbas - pa reizei atzīmējās Gļebs Kļuškins un Ošs.

Piektdien "Jelgavas" izcīnītā uzvara ir šīs sezonas pārliecinošākais panākums virslīgā.

Turnīra debitante "Babīte"/"Dinamo" pirmajā aplī parādīja cienījamu pretestību vairākām favorītēm, turklāt septītajā kārtā to tikai dažas minūtes šķīra no sensacionālās uzvaras pār "Riga" komandu, kam tika ciests zaudējums ar 1:2. Tikmēr "Jelgava" pirmajā aplī bijusi rupjākā komanda, kā dēļ šajā mačā diskvalifikāciju dēļ vienībai nevarēja palīdzēt aizsargs Ante Bakmazs un pussargs Artis Lazdiņš. Abas komandas tikās virslīgas atklāšanās mačā, kurā grūtā cīņā ar 1:0 uzvarēja jelgavnieki, vārtus gūstot brazīlietim Rafaēlam Ledesmam.

Astotās kārtas turpinājumā sestdien ambiciozā "Riga" RTU stadionā uzņems "Liepāju"/"Mogo", bet "Metta"/"Latvijas Universitāte" Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā spēkosies ar "Ventspili".

Virslīgas kopvērtējumā līdere ar 17 punktiem astoņās spēlēs ir Jūrmalas "Spartaks", bet 15 punktus ieguvusi "Jelgava". Savukārt 14 punkti septiņos mačos ir "Riga" kontā, kamēr par diviem punktiem mazāk ir "Ventspils" futbolistiem. Desmit punkti ir "Liepāja"/"Mogo" rēķinā, pie septiņiem punktiem tikušas "Metta"/LU un RFS vienības, kamēr turnīra tabulu ar diviem punktiem noslēdz "Babīte"/"Dinamo".