Debitanti «Bašakšehir» futbolisti Čempionu līgā pārspēj grupas līderus «Manchester United»

Stambulas "Bašakšehir" futbolisti trešdien UEFA Čempionu līgas spēlē savā laukumā pārspēja Mančestras "United", bet Sanktpēterburgas "Zeņit" mājās spēlēja neizšķirti ar Romas "Lazio", kamēr trillerī Leipcigā ar neiesistu 11 metru soda sitienu un diviem noraidījumiem mājinieki pārspēja Parīzes "Saint-Germain" (PSG).

Stambulas "Bašakšehir" ar 2:1 pārspēja Mančestras "United". Mājinieki ar Dembas Ba raidījumu 13.minūtē un Edina Viščas vārtiem 40.minūtē izvirzījās vadībā, bet viesi vairāk kā ar Antonija Martiala "golu" 43.minūtē atbildēt nespēja.

Divu citu grupas favorītu savstarpējā cīņā "Leipzig" mājās pieveica Parīzes "Saint-Germain" ar 2:1.

Jau sestajā minūtē Francijas klubu vadībā izvirzīja Anhels di Marija, kurš vēl pēc desmit minūtēm nespēja realizēt 11 metru soda sitienu par spēli ar roku soda laukumā, bumbu atvairot mājinieku vārtsargam Peteram Gulači. Ko neizdarīja viesi, 57.minūtē paveica Emīls Forsbergs, iesitot "pendeli" un panākot 2:1 mājinieku labā. Jau 42.minūtē rezultātu bija izlīdzinājis Kristofers Nkunku.

Parīziešu iespējas atspēlēties limitēja nedisciplinētība, pelnot dzeltenās un sarkanās kartītes. 69.minūtē par rupjību otru dzelteno un sarkano kartīti savā priekšā ieraudzīja Idriss Gejs, bet mača kompensācijas laika piektajā minūtē otru dzelteno kartīti mačā saņēma arī Presnels Kimpembe.

H grupā pa sešiem punktiem trijās spēlēs ir "United" un "Leipzig", bet pa trim - PSG un "Bašakšehir".

Tikmēr F grupas mačā Sanktpēterburgas "Zeņit" savā laukumā iesita divus vārtus, taču vieni no tiem netika ieskaitīti, spēlei ar Romas "Lazio" beidzoties neizšķirti - 1:1.

32.minūtē Aleksandrs Jerohins izvirzīja mājiniekus vadībā, bet Itālijas galvaspilsētas futbolisti atguva līdzsvaru uz tablo 82.minūtē ar Felipes Kaisedo vārtiem. Kompensācijas laika trešajā minūtē vārtus guva Andrejs Mostovojs, taču videoatkārtojums liecināja, ka mirkli iepriekš izšķirošās piespēles autors Artjoms Dzjuba bija aizmugures stāvoklī.

"Plānoto" uzvaru viesos izcīnīja Dortmundes "Borussia", kas ar 3:0 pieveica "Club Brugge". Viesi ātri nodrošināja lielu pārsvaru, 14.minūtē izceļoties Torganam Azāram, bet divus vārtus mača 18. un 32.minūtē pievienojot Erlingam Hālandam.

F grupā seši punkti trijās spēlēs ir "Borussia", pieci - "Lazio", četri punkti ir "Club Brugge", bet viens punkts trijās cīņās - "Zeņit".

E grupā pārliecinoši mājās uzvarēja Londonas "Chelsea", kas ar 3:0 uzvarēja "Stade Rennais", izmantojot arī Enrikes Dalberta otro dzelteno kartīti un noraidījumu mača 40.minūtē. Divus vārtus, abus ar 11 metru soda sitieniem, londoniešiem mača 10. un 41.minūtē guva Timo Verners, vienus - 50.minūtē - Temijs Abrahams.

Otrā grupas spēlē Seviļā brieda pārsteigums, jo "Krasnodar" ātri izvirzījās vadībā ar 2:0, taču zaudēja maču ar 2:3.

17.minūtē vārtus guva Magomeds Šapi Suleimanovs, bet vēl pēc četrām minūtēm ar 11 metru soda sitienu Markuss Bergs panāca 2:0 Krievijas kluba labā. Turklāt pēc tam, kad Ivans Rakitičs 42.minūtē bija vienus vārtus atspēlējis, mājiniekus puslaika piektajā kompensācijas minūtē mazākumā atstāja  Hesus Navass, izpelnīdamies sarkano kartīti. Uzvarēt seviļiešiem palīdzēja 60.minūtē laukumā uz maiņu nākušais Jusefs en Nesiri, kurš guva vārtus 69. un 72.minūtē.

E grupā pēc trim spēlēm pa septiņiem punktiem ir "Chelsea" un "Sevilla" komandām, bet pa punktam guvuši "Krasnodar" un "Stade Rennais" klubi.

G grupā uzvaras guva abi lielklubi "Barcelona" un Turīnas "Juventus".

"Barcelona" savā laukumā uzvara rokās nemaz tik viegli nedevās, pārspējot Kijevas "Dinamo" ar 2:1. Laukuma saimnieki vadībā izvirzījās piektajā minūtē, kad 11 metru sitienu realizēja Lionels Mesi. 65.minūtē Žerārs Pikē dubultoja pārsvaru, un kijevieši vienus vārtus atguva 75.minūtē ar precīzu Viktors Cigankova sitienu, taču ne vairāk.

Pārliecinošu panākumu viesos svinēja "Juventus", kas ar 4:1 salauza Budapeštas "Ferencvaros" pretestību.

Vispirms turīnieši panāca 4:0 savā labā, 7. un 60.minūtē izceļoties Alvaro Moratam, bet sešas minūtes pēc viņa nomaiņas 67.minūtē - arī viņa substitūtam Paolo Divalam. Ceturtos vārtus guva mājinieki, kad 81.minūtē kļūdījās mājinieku vārtsargs, uzdāvinot bumbu Divalam. Pēc viņa sitiena bumbu vārtos, cenšoties novērst vārtu zaudējumu, trieca gruzīns Laša Dvali. 90.minūtē mājinieki ar Franka Bolī pūlēm guva goda vārtus - 1:4.

G grupā līdere pēc trim spēlēm ar deviņiem punktiem ir "Barcelona", sešus punktus guvusi "Juventus", bet pa vienam punktam ir "Dinamo" un "Ferencvaros".

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā.

Iepriekšējās sezonas čempioni tika noskaidroti Lisabonā astoņu komandu finālturnīrā. Titula mačā Minhenes "Bayern" ar 1:0 pārspēja Parīzes "Saint-Germain".

2020./2021.gada sezonas fināls paredzēts Stambulā, kur bija jānotiek aizvadītās sezonas galvenajai spēlei.