Sporta studija

10 jautājumi biatlonistam Andrejam Rastorgujevam

Sporta studija

Rodrigo Ābols: Tēvs mani motivē un dzen uz priekšu

Futbols «Daugavas» stadionā - vai uz palikšanu?

«Daugavas» stadionā futbolam četrkāršo īres maksu. Vai sporta karali tur maz gaida?

Galvaspilsētā "Daugavas" stadions vienmēr ir bijušas futbola mājas, sākot ar Rīgas "Daugavas" ziedu laikiem, turpinot ar Latvijas valstsvienību, kas pērn iemēģināja jau atjaunoto laukumu. Stadionā vienmēr ir spēlējušas Latvijas virslīgas komandas, pērn mājas spēles tur aizvadīja FK "Metta", bet šogad viņi lūko citas iespējas. Cena par vienas spēles sarīkošanu stadionā pieaugušas no 2000 eiro līdz pat 8000 eiro. 

FK "Metta" ģenerāldirektors Ģirts Mihelsons Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka klubs šogad saņēma stadiona vēstuli, kurā vēstīts par iepriekš noteikto cenu nepamatotību un piedāvāts īrēt stadionu spēlei par 8000 eiro. Ja sezonā aizvada vismaz 10 spēles, stadionu var izīrēt par 6000 eiro uz atsevišķu maču, bet Latvijas klimatiskajos apstākļos tik lielu spēļu skaitu aizvadīt sezonā nav iespējams, paskaidro Mihelsons. 

Finansiāli izdevīgāk FK "Metta" ir spēlēt jebkurā citā Latvijas pilsētā.

Par nespēju komunicēt Mihelsons vaino gan Izglītības un zinātnes ministriju, gan "Daugavas" stadiona vadību, kas uz jautājumiem neesot sniegušas klubam nevienu atbildi. Atsaukusies vienīgi futbola virslīga, kas bija gatava iesaistīties jautājuma risināšanā. Mihelsonu pieredzētais neizbrīna, jo viņš saskata, ka valsts birokrātiskais korpuss jebkuru jautājumu uzskata par apvainojumu, bet sarunas izvēršas par laika vilcināšanu un atrunu meklēšanu. 

Mihelsonam ir sajūta, ka Rīga atrodas citā valstī, jo cena par stadiona īri ir tāda pati kā Šveicē. Viņaprāt, amatpersonas nesaprot reālo situāciju, un paaugstināto cenu, par kuru informēja jau iepriekšējā "Daugavas" stadiona vadība, klubs nespēs maksāt.

"Daugavas" stadiona pārvaldnieks Guntis Zālītis reaktīvo cenas kāpumu skaidro ar vairāku līmeņu izmaksām.

Martā par pārvaldnieku ieceltais Zālītis skaidro, ka uzņēmumā iepriekš īsti nebijis sapratnes, cik varētu izmaksāt  stadiona uzturēšana, kur jārēķinās ar uzturēšanas, administratīvām un resursu izmaksām. Viņš piebilst, ka pērn tika piedāvāta pirmās sezonas iepazīšanās cena.

Mihelsonam gan radies priekšstats, ka valsts un pašvaldība jebkuru privāto organizāciju uzskata par gandrīz vai ienaidnieku. "Tā pasaulē nekur nenotiek, tādēļ netiekam uz priekšu," uzsvēra FK "Metta" ģenerāldirektors.

Virslīgas spēļu rīkošanas izmaksas privātajā "Skonto" stadionā ir vairākas reizes zemākas nekā valsts dotētajā "Daugavas" stadionā,

pastāstīja Latvijas virslīgas direktors Ainārs Dakša. Precīzu "Skonto" stadiona īres maksu viņš atturējās nosaukt, bet piebilda, ka salīdzinājumā ar "Daugavu" cenu atšķirība ir divas līdz divarpus reizes. 

Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu Latvijas valstsvienība aizvadīs "Daugavas" stadionā, jo tas vienīgais atbilst Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) ceturtajai kategorijai.

Izlašu spēlēs stadiona īre maksā vēl daudz vairāk, pārsniedzot 20 000 eiro par maču,

informēja Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. "Eiropā kolēģi saka, ka tā ir ļoti augsta cena, Eiropā cenas ir zemākas," viņš piebilda.

Zālītis vairāku desmitu tūkstošu eiro cenu par stadiona īri valstsvienību spēlēm skaidroja gan ar augstākām prasībām, jo jebkādām citām aktivitātēm teritorija izlašu mačos tiek slēgta, gan daudz lielāku elektroenerģijas patēriņu laukuma apgaismošanai. Zālītis solīja, ka vērtēs izdevumu pozīcijas un raudzīsies, ko var samazināt, lai nodrošinātu saprātīgu cenu par futbola laukuma izmantošanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti