Traģiski iesāktajā Somijas – Dānijas futbola spēlē panākumu gūst Somijas futbolisti

Traģiski iesāktā Eiropas futbola čempionāta finālturnīra spēle noslēdzās ar negaidītu Somijas valstsvienības uzvaru ar 1:0 pār Dānijas izlasi, liecina organizatoru informācija.

Traģiski notikumi risinājās sestdien Eiropa futbola čempionāta spēlē starp Dānijas un Somijas valstsvienībām – Kopenhāgenā notiekošā mača laikā laukumā sabruka Dānijas izlases pussargs Kristians Ēriksens, un spēle tika pārtraukta.

Visa Dānijas izlase pulcējās ap mača 43. minūtē sabrukušo 29 gadus veco Milānas "Inter" spēlētāju līdz pat brīdim, kad viņu iznesa no laukuma.

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) nāca klajā ar paziņojumu, ka spēle tiek pārtraukta ārkārtas medicīniskās situācijas dēļ. UEFA savā ''Twitter'' kontā ziņoja, ka spēlētājs ir nogādāts slimnīcā un viņa stāvoklis ir stabilizēts.

Tribīnēs sapulcējušies fani atbalstīja veselības problēmu mākto spēlētāju, skaļi skandinot viņa vārdu.

UEFA prezidents Aleksandrs Čeferins pauda: “Šādi mirkļi liek visu dzīvē ieraudzīt no citas perspektīvas. Es novēlu Kristiānam pilnīgu un ātru atlabšanu un lūdzos, lai viņa ģimenei būtu spēks un ticība. Šajos laikos futbola ģimenes vienotība ir tik spēcīga, ka viņš un viņa ģimene saņem ikviena laba vēlējumus un lūgšanas. Dzirdēju, kā abu komandu fani skandēja viņa vārdu. Futbols ir skaists, un Kristiāns to skaisti spēlē.”

Īsi pēc plkst. 20 (ap 21 pēc Latvijas laika) UEFA nāca klajā ar paziņojumu, ka pēc abu komandu spēlētāju lūguma UEFA ir piekritusi atsākt Dānijas un Somijas maču jau plkst. 20.30 (21.30 pēc Latvijas laika). Tika izspēlētas pirmā puslaika pēdējās četras minūtes, kam sekoja piecu minūšu pārtraukums, un tad tika aizvadīts arī otrais puslaiks.

Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:0 Somijas labā. Vienīgos vārtus šajā mačā guva Joels Pohjanpalo.

2021. gada Eiropas čempionāts norisināsies līdz 11. jūlijam, un spēles notiks 11 pilsētās. Finālspēle notiks prestižajā Vemblija stadionā Londonā.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā uzvaras laurus plūca Portugāles izlase, kas finālā ar 1:0 uzvarēja mājinieci Franciju.