Dānijas futbola izlase iesit četrus vārtus Krievijai un sasniedz astotdaļfinālu, zaudētāji dodas mājās

Dānijas izlase Eiropas čempionāta grupas kārtas noslēgumā pirmdien Kopenhāgenā ar 4:1 uzvarēja Krievijas futbolistus un iekļuva astotdaļfinālā, bet mača zaudētāji dosies mājās. Dalību izslēgšanas turnīrā iepriekš B apakšgrupā garantējušie beļģi Sanktpēterburgā pirmo vietu grupā nodrošināja ar uzvaru 2:0 pār Somiju, kam vēl ir cerības tikt tālāk kā trešās vietas īpašniekiem, liecina rīkotāju informācija.

Pirmo vārtu gūšanas iespēju Kopenhāgenā izveidoja krievi, tomēr Aleksandra Golovina sitiens nebija tik labs, lai to neatvairītu vārtsargs Kaspers Šmeihels. Savukārt Dānijas izlase izturēja pretinieku spiediena brīdi un atgādināja, ka spēj apdraudēt vārtus arī no lielākas distances.  Pjēra Emīla Hojbjerga sitiens no vairāk nekā 25 metriem bija mazliet garām, bet Mikels Damsgārds 38.minūtē negaidīti sita mazliet pirms soda laukuma robežas, un bumba pa izliektu trajektoriju ielidoja vārtu augšējā stūrī.

Rupja kļūda Krievijai maksāja otro vārtu zaudējumu - 59.minūtē aizsargs kļūdījās, tālu atspēlējot bumbu vārtsargam, un Jusufam Poulsenam atlika brīvi pielikt rezultatīvu punktu. Krievijas izredzes uzlabojās 70.minūtē - tiesnesis saskatīja Jannika Vestergārda pārkāpumu pret Aleksandru Soboļevu vārtu priekšā un piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Artjoms Dzjuba.

Krievi centās atspēlēties, bet Dānijas uzbrukuma jauda ļāva uzgavilēt tribīnes piepildījušajiem mājinieku faniem. Krievijas vārtsargs Matvejs Safonovs divreiz glāba 79.minūtē, tomēr bumba atlēca pie Andreasa Kristensena, kurš spēcīgi trieca bumbu tīklā. Pagāja vēl trīs minūtes un dāņiem ātru pretuzbrukumu realizēja Joakims Mēle.

Savukārt Somijas izlase pirmajā puslaikā galvenokārt savā laukuma pusē gādāja par aizsardzību un ar vārtsarga Lukāša Hradecka palīdzību nosargāja vārtus neskartus. Beļģijas pārsvars teju jau materializējās 65.minūtē, tomēr Romela Lukaku vārtu guvumu neieskaitīja aizmugures dēļ. Somi gan bija glābti uz neilgu brīdi - Tomasa Vermēlena sitienu atvairīja vārtu konstrukcija, taču bumba atsitās pret Hradecka roku un šķērsoja vārtu līniju. Bez sava vārtu guvuma nepalika arī Lukaku, septiņas minūtes vēlāk no soda laukuma vidus raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī.

Beļģi grupā uzvarēja visās trijās spēlēs, savukārt Dānijas, Somijas un Krievijas izlases savstarpējās cīņā pa reizei uzvarēja un zaudēja. Pēc gūto un zaudēto vārtu starpības savstarpējās spēlēs dāņi ieguva otro vietu un ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru, kur tiksies ar Velsu. Somijai vēl ir cerības tikt astotdaļfinālā kā vienai no sešu grupu četrām labākajām trešās vietas ieguvējām, bet Krievijai turnīrs beidzās.

Pēc pirmdien aizvadītajām spēlēm kļuva skaidrs, ka ārpus astotdaļfināla nevar palikt arī Šveices, Čehijas, Anglijas, Zviedrijas un Francijas izlases, kas grupās iekrājušas pa četriem punktiem.

Jau vēstīts, ka vietu astotdaļfinālā pirmdien nodrošināja Austrijas izlase ar uzvaru pār Ukrainu.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.