Čīles futbola izlase pirmoreiz kopš 1987.gada sasniedz Amerikas kausa finālu

Pirmoreiz kopš 1987.gada Amerikas kausa jeb "Copa America" finālā spēlēs Čīles futbola valstsvienība, kas pirmdien pusfinālā ar 2:1 uzvarēja Peru izlasi, liecina organizatoru informācija. Čīlieši vēl ne reizi nav ieguvuši Dienvidamerikā prestižo futbola trofeju.

Čīles galvaspilsētā Santjago mājiniekiem pusfinālā abus vārtus guva Eduardo Vargass, kam klubu līmenī sezona bija neveiksmīga un viņa pārstāvētā "Queens Park Rangers" zaudēja vietu Anglijas Premjerlīgā. Vietu finālā čīlieši nopelnīja, pretiniekiem spēlējot mazākumā, jo jau 20. minūtē par rupju spēli noraidīja Karlosu Sambrano.

Pirmais vārtu guvums Čīlei 42. minūtē gan tika ieskaitīts strīdīgā, iespējams, aizmugures situācijā. Peru izlasei vēl izdevās panākt izlīdzinājumu, kad Garijs Medels 60.minūtē ieraidīja bumbu savos vārtos, taču četras minūtes vēlāk Vargass izšķīra cīņas iznākumu ar spēcīgu tālu sitienu vārtu augšējā stūrī. Čīles uzvaru nevar nosaukt par nepelnītu, jo otrā puslaika sākumā Vargasam neieskaitīja vēl vienus pareizi gūtus vārtus.

Otrs finālists noskaidrosies otrdien Argentīnas un Paragvajas futbolistu cīņā.