Četras futbola virslīgas vienības izcīna iespēju turpināt cīņu par Latvijas kausu

Futbolā cīņas par iekļūšanu Latvijas kausa turnīra ceturtdaļfinālā trešdien aizvadīja astoņas komandas, un četras no tām cīņu turpinās ceturtdaļfinālā. Pārsteigumu nebija, tālāk ceļu uz Ventspili turpinās četri klubi, un visi ir no futbola virslīgas – "Valmiera FC", FK "Ventspils", Jūrmalas "Spartaks" un "Tukums 2000/TSS" vienības. Zīmīgi, ka "Spartakam" uzvaru pār "Grobiņu" izdevās gūt tikai papildlaikā. Vēl nedēļas laikā tiks aizvadītas četras Latvijas kausa astotdaļfināla spēles.

(Papildināts ar jaunākajiem Latvijas kausa izcīņas astotdaļfināla spēļu rezultātiem)

Kā pirmā ceļazīmi uz turnīra ceturtdaļfinālu izcīnīja “Valmiera FC”, kas bez ierunām ar rezultātu 5:1 lika kapitulēt pirmās līgas komandai Rīgas “Dinamo”, liecina organizatoru informācija.

Spēles rezultātu Džibrils Gejs atklāja 14. minūtē, un pēc četrām minūtēm bumbu pretinieku vārtos trieca otro reizi. Alions Ndoije bija precīzs spēles 25. minūtē, vēl pēc astoņām minūtēm jau 4:0 panāca Alvis Jaunzems, bet 40. minūtē atkal izcēlās Gejs, gūstot jau trešos vārtus šajā spēlē. Pārtraukumā valmierieši devās ar pārliecinošu piecu vārtu pārsvaru, neatstājot pirmās līgas pretiniekiem ne mazākās cerības un rezultāta izlīdzināšanu.

Tiesa gan, valmieriešus mazliet sarūgtināja Dmitrijs Kovaļovs, kurš spēles 70. minūtē guva vārtus "Dinamo" labā. Vairāk gan rezultāts uz tablo šajā mačā nemainījās.

Mačs starp pirmās līgas līderi Daugavpils "Lokomotiv", kas ir ļoti tuvu tam, lai nākamo sezonu aizvadītu virslīgā, un Eiropas līgas kvalifikācijā spēlējušo FK "Ventspils" vienību arī noslēdzās bez pārsteigumiem – ventspilnieki uzvarēja ar rezultātu 4:0.

Jau spēles ievadā kurzemnieki parādīja savu pārākumu, un rezultāts tika atklāts 33. minūtē – rezultatīvs bija Lukass Vilela Rezence. Otrā puslaika ievadā "Ventspils" tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, un ar šo uzdeumu veiksmīgi atkal tika galā Vilela, panākot 2:0. 76. minūtē 11 metru soda sitiens atkal "Ventspilij", un atkal ar to lieliski tika galā Vilela, šajā spēlē izceļoties ar "hattrick". Kriss Marlons Ondongs-Mba pašā spēles izskaņā izmantoja lielisku izdevību un panāca jau 4:0 kurzemnieku labā. Uz Nigērijas izlasi izsauktais "Ventspils" vārtsargs Dele Alampasu nosargāja šajā duelī savu cietoksni neieņemtu.

Jūrmalas "Spartakam" bija sīva cīņa ar sīksto "Grobiņas"  vienību. Šajā duelī Didine Muhameds Džoharijs rezultātu atklāja jau 12. minūtē, izvirzot jūrmalniekus vadībā. 70. minūtē savas spējas lieliski pierādīja "Spartaka" labākais vārtu autors Nemanja Belakovičs, panākot 2:0. 86. minūtē gan "Grobiņa" parādīja savu raksturu – Jānis Freimanis ar vārtu guvumu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Bet 90. minūtē Emīls Knapšis izlīdzināja rezultātu 2:2.

Tomēr papildlaikā "Grobiņa" sensāciju neradīja – tur manīgāks bija "Spartaks", kas spēja gūt trīs vārtus – vēl divi Belakoviča kontā, bet vieni – Raivim Skrebelam. Tādējādi "Spartaks" uzvarēja ar 5:2.

Vakara noslēgumā pirmās līgas komanda “Rēzekne” uzņēma virslīgas pastarīti “Tukums 2000/TSS”. Spēles rezultātu 24. minūtē atklāja Emeka Maikls Bazils, izpildīdams 11 metru soda sitienu un izvirzīdams kurzemniekus vadībā.

Bazils ar vārtu guvumu izcēlās arī 75. minūtē, panākdams 2:0. Olabanjo Aleksandrs Ogunji 80. minūtē panāca jau 3:0. Zīmīgi, ka Bazils un Ogunji bija komandas biedri arī iepriekšējā klubā FK "Jelgava", un abi "Tukuma" vienības rindas papildināja vien transfēra laikā. Tomēr "Rēzekne" nepadevās, un Armans Galajs spēja samazināt rezultāta starpību. Spēle noslēdzās ar 3:1 "Tukums 2000/TSS" labā.

Jau ceturtdien gaidāmas vēl dažas interesantas cīņas. FK “Jelgava” tiksies ar trešās līgas komandu FK “Kauguri/Beitar”, FK “Liepāja” badīsies ar virslīgas komandu “BFC Daugavpils”.

Savukārt 30. septembrī šobrīdējā kausa īpašniece RFS centīsies pierādīt savu pārākumu pār pirmās līgas otrajā vietā esošo FK “Auda” vienību, bet 1. oktobrī spēli aizvadīs FK “Metta” ar šā brīža čempionvienību “Riga FC”, kas jau ceturtdien Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar vareno Skotijas “Celtic” vienību.

Latvijas kausa fināls risināsies 8. novembrī Ventspilī. Futbola klubiem šis turnīrs ir svarīgs ne tikai trofejas dēļ, bet arī tādēļ, ka uzvarētājam nodrošināta ceļazīme uz Eirokausiem.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936. gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.