Bērnu sporta uzrēķini - Kā panākt, lai valsts atbalsta katra sportista vecākus?

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Latvijas futbola Virslīga. FK "Metta" - "RFS"

Čempionu titula pretendenti RFS futbolisti svarīgā spēlē uzvar FK «Metta»

Latvijas futbola virslīgas līdervienība RFS trešdien izcīnīja uzvaru un ieguva trīs punktus, kas tai ļoti vajadzīgi, lai dotos pretī kluba vēsturē pirmajam čempiontitulam, savukārt "Riga" komanda oficiāli nolika čempiones pilnvaras.

RFS savā mājvietā Jāņa Skredeļa stadionā, kurā tā spēlēja viešņas statusā, ar 5:2 uzvarēja "Metta" komandu. Ar trīs vārtiem RFS rindās izcēlās Emersons Deusleisānu.

Pirmā puslaika vidū jeb 23.minūtē RFS komandu vadībā izvirzīja Emersons, kurš pēc Tomaša Šimkoviča piespēles pie vārtiem uzvarēja divcīņu ar pretinieku aizsargu. Desmit minūtes vēlāk, asistējot Artūram Zjuzinam, no soda laukuma bumbu vārtu augšējā stūrī trieca Andrejs Iličs.

Tomēr nepilnas astoņas minūtes pirms pirmā puslaika beigām pēc stūra sitiena Iļja Korotkovs pie tālā vārtu staba iebakstīja bumbu mērķī - 1:2. Spēles 44.minūtē pēc Šīmkoviča izpildītā soda sitiena Emersons ar spēcīgu sitienu no gaisa atjaunoja RFS komandai divu vārtu pārsvaru.

Spēles 59.minūtē pēc Lūkasa Vapnes piespēles ar sitienu no asa leņķa Vītautu Čerņausku pārspēja Emīls Birka - 2:3. Pāris minūtes vēlāk Kevins Frīzenbihlers, kuram trešdien tika samazināta piespriestā trīs spēļu diskvalifikācija, savu atgriešanos laukumā atzīmēja ar spēcīgu raidījumu no soda laukuma līnijas un atjaunoja virslīgas līderiem drošāku vadību.

14 minūtes pirms pamatlaika beigām Petrs Marešs piespēlēja bumbu uz vārtsarga līnijas, no kurienes to mērķī trieca Emersons - brazīlietim "hat-trick" un RFS komandai vadība ar 5:2.

Abām vadošajām komandām RFS un "Valmierai" līdz sezonas beigām ir palikušas trīs un četras spēles, bet rīdzinieku pārsvars ir tikai pieci punkti. RFS sezonas atlikušajās cīņās jāspēlē ar "Riga" un divreiz ar "Daugavpili", bet "Valmierai" jātiekas ar Jūrmalas "Spartaku", "Metta" un divreiz ar "Riga" vienību.

RFS virslīgā nav zaudējusi kopš 25.jūnija, kad ar 1:2 atzina "Valmieras" pārākumu, taču pēdējās trīs rīdzinieku cīņas noslēgušās ar neizšķirtu 1:1. Ja vispirms ar šādu rezultātu tika atņemti punkti aktuālajai čempionei "Riga", tad nākamajās divās cīņās pret "Liepāju" un "Spartaku" tika izsēti četri punkti, kas noderētu cīņā ar "Valmieru".

"Metta" vienība pēdējās divās cīņās spēlējusi neizšķirti. Vispirms bija 2:2 ar turnīra tabulas kaimiņieni "Daugavpili", bet pēc tam 1:1 ar "Riga" komandu, kas vēl vairāk attālinājās no čempiontitula nosargāšanas.

Pirms šī mača "Metta" komandā rezultatīvākais ar sešiem gūtiem vārtiem bija Lūkass Vapne, bet deviņus vārtus guvis Junusa Muritala, kurš tagad spēlē "Riga" kreklā. RFS rindās pa pieciem vārtiem bija Tomašam Šimkovičam, Tomislavam Šaričam, Emersonam Deusleisānu, Žigam Lipuščekam un tagad jau Beļģijā maizi pelnošajam Darko Lemajičam.

Pirmā apļa spēlē "Metta" kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu 3:3, vārtus gūstot Iļjam Korotkovam, bet nākamajos divos apļos ar 3:0 un 4:1 uzvarēja RFS.

Kopvērtējumā ar 59 punktiem 25 spēlēs pirmo vietu ieņem RFS, otrajā vietā ar 54 punktiem 24 spēlēs ierindojas "Valmiera", bet pirmo trijnieku noslēdz "Riga" ar 47 izcīnītiem punktiem 24 spēlēs. Ceturtajā pozīcijā ar 39 punktiem 24 spēlēs ir "Liepāja", bet piektajā vietā atrodas "Spartaks" ar aizvadītām 25 spēlēm un 32 izcīnītiem punktiem. Pirmspēdējā sestajā vietā atrodas "Daugavpils" ar 26 punktiem 23 spēlēs, bet pēdējā vietā ir "Metta" ar 17 punktiem 26 spēlēs.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām "Ventspils", bet pēc tam - arī skandāliem apvītā Daugavpils "Noah Jurmala".

Šī gada virslīgas čempions tiks noskaidrots četru apļu turnīrā.