Čehijas izlase aptur Nīderlandi, iekļūst Eiropas futbola čempionāta ceturtdaļfinālā

Čehijas futbola izlase svētdien Budapeštā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Nīderlandi.

Ceturtdaļfinālā Čehija 3.jūlijā Baku tiksies ar Dāniju.

Čehijas izlases labā vārtus guva Tomāšs Holešs un Patriks Šiks, kurš šajā finālturnīrā izcēlies jau četras reizes.

Nīderlandes izlase dominēja jau no pirmajā minūtēm un ieguva iespējas izpildīt vairākus stūra sitienus, taču pēc neviena no tiem bumba netika nogādāta mērķī. Čehijas izlase pirmos sitienus pa vārtiem izdarīja puslaika otrajā pusē.

Mača 38.minūtē pēc nīderlandiešu kļūdas aizsardzībā pie lieliskas iespējas tika Antonīns Barāks, taču viņa sisto bumbu bloķēja Matijs de Lihts. Puslaika pēdējās minūtēs atkal nīderlandiešiem bija pāris momenti pie Čehijas vārtiem, bet spēles rezultāts pirmajās 45 minūtēs izmainīts netika.

Otrā puslaika ievadā, 51.minūtē, izcila iespēja bija Donjelam Malenam, kurš izgāja viens pret vārtsargu Tomāšu Vaclīku, taču čehs savā soda laukumā aukstasinīgi atņēma pretiniekam bumbu. Pāris minūtes vēlāk notika pirmais būtiskais pavērsiens spēlē - de Lihts par spēli ar roku saņēma sarkano kartīti.

Nīderlandiešu aizsargs pie soda laukuma ar roku apturēja bumbu un "norāva" Čehijas izlases uzbrukumu. Sākotnēji viņam tika parādīta dzeltenā kartīte, bet pēc videoatkārtojuma noskatīšanās de Lihts tika noraidīts no laukuma.

Spēles turpinājumā bīstamu Pavela Kaderžābeka sitienu bloķēja laukumā aktīvais Denzels Damfrīss. Otrā puslaika vidū, 68.minūtē, pēc soda sitiena Tomāšs Kalass uzvarēja "otrajā stāvā" un piespēlēja Holešam uz vārtu stūri, Prāgas "Slavia" aizsargam ar galvu raidot bumbu tīklā - 1:0.

Vadību Čehijas izlase nostiprināja desmit minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Holeša piespēles tuvu un spēcīgu sitienu izdarīja Šiks - 2:0. Atlikušajā laikā Nīderlande neizglābās, Čehijai lielisko finālturnīru turpinot ar iekļūšanu labāko astoņniekā.

No pēdējiem septiņiem finālturnīriem Čehija ceturtdaļfinālu sasniegusi četros.

Plkst.22 dienas otrajā spēlē Spānijas pilsētā Seviljā Beļģija tiksies patreizējo Eiropas čempioni Portugāli. Spēli tiešraidē translēs kanāls TV6.

Nedēļas sākumā Kopenhāgenā gaidāms Horvātijas un Spānijas duelis, bet Bukarestē aci pret aci tiksies Francija un Šveice. Astotdaļfināla noslēgumā otrdien Londonā Anglija cīnīsies ar Vāciju, bet Glāzgovā Zviedrijai pretī stāsies Ukraina.

Ceturtdaļfināli notiks 2. un 3.jūlijā, pusfināli 6. un 7.jūlijā, bet finālcīņa gaidāma 11.jūlijā.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.