Brazīlijas futbolisti ar uzvaru pār Serbiju iegūst pirmo vietu grupā

Pieckārtējie Pasaules kausa ieguvēji brazīlieši trešdien Maskavā ar 2:0 pārspēja Serbijas futbola izlasi, nodrošinot gan dalību astotdaļfinālā, gan pirmo vietu E apakšgrupā. Astotdaļfinālā brazīliešu pretinieki būs Meksikas futbolisti.

Rezultātu 36.minūtē atklāja Brazīlijas pussargs Paulinju, bet 68.minūtē Tjagu Silva divkāršoja favorītu pārsvaru.

Jau mača sākumā brazīliešiem bija vajadzīga maiņa, jo 9.minūtē savainojuma dēļ spēli nespēja turpināt aizsargs Marselu.

Paulinju sprints izrāvienā uz vārtiem

Brazīlijas izlase paļāvās uz uzbrucēju ātrumu, cenšoties noorganizēt ātrus triecienus. Paulinju 18.minūtē mazliet pietrūka, lai tiktu pie bumbas izrāvienā vienatnē pret vārtiem.

Neimara sitienu atvaira vārtsargs

Savukārt uzbrukumā bīstama futbolista reputāciju 26.minūtē apliecināja Neimars, sitot no tuvas distances. Bumbu atvairīja vārtsargs Vladimirs Stojkovičs.

Paulinju atklāj rezultātu

Toties 36.minūtē pēc Filipes Koutinju tālas piespēles viens pret vārtiem izrāvās Paulinju un pārmeta bumbu pāri Stojkovičam.

Serbijas uzbrukums organizētāks kļuva otrajā puslaikā, dažbrīd piespiežot pieckārtējos pasaules čempionus pie saviem vārtiem. Pēc Adema Ljajiča centrējuma aizsargs Miranda no vārtu priekšas sita bumbu stāvus virs vārtu pārliktņa.

Aleksandaram Mitrovičam neizdodas labs sitiens

Savukārt labāko iespēju Serbijai 61.minūtē neizmantoja Aleksandars Mitrovičs - sitiens no tuvas distances ar galvu izdevās pārāk vājš.

Alisons nevainojams Brazīlijas vārtos

Vēlreiz bīstamā situācijā Mitrovičs nonāca četras minūtes vēlāk, bet šoreiz droši nospēlēja Brazīlijas vārtsargs Alisons.

Tjagu Silva gūst otros vārtus

Turpretim Brazīlijas izlasei 68.minūtē stūra sitienā labu pozīciju sev pie tuvā vārtu staba atrada Silva un ar galvu panāca 2:0.

Neimaram neizdodas pārspēt Serbijas vārtsargu

Brazīlieši bija tuvu arī trešajam vārtu guvumam, taču Neimaram neizdevās 86.minūtē no vārtu priekšas pamest bumbu garām Stojkovičam.

Paralēli Ņižņijnovgorodā neizšķirti 2:2 cīnījās Šveices un Kostarikas izlases. Šveicei ar neizšķirtu pietika otrajai vietai grupā un iekļūšanai astotdaļfinālā, kur būs jātiekas ar Zviedriju.

Uz divām ceļazīmēm iekļūšanai astotdaļfinālā grupā pirms pēdējās kārtas pretendēja Brazīlija, Šveice un Serbija, bet cerību nebija Kostarikai.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvada trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.