Brazīlijas futbola valstsvienība pirmo reizi 12 gados izcīna Amerikas kausu

Brazīlijas valstsvienība svētdien Amerikas kausa finālā Riodežaneiro ar 3:1 uzvarēja Peru izlasi un pirmo reizi kopš 2007.gada izcīnīja Dienvidamerikas vērtīgāko futbola trofeju, liecina rīkotāju informācija. Brazīlijas futbolisti kļuva par deviņkārtējiem Amerikas kausa jeb "Copa America" ieguvējiem.

Finālā slavenajā "Maracana" stadionā Brazīlijas izlasē izcēlās Gabriels Žesuss, kurš guva uzvaras vārtus, asistēja vēl vienu vārtu guvumā, kā arī 70.minūtē tika noraidīts par otro brīdinājumu.

Par finālā labāko spēlētāju atzina Evertonu Suarešu, kurš Brazīliju 15.minūtē izvirzīja vadībā. Paolo Gerero realizēts 11 metru soda sitiens ļāva Peru izlasei 44.minūtē panākt izlīdzinājumu, tomēr Žesuss pirmā puslaika kompensācijas laikā atguva vadību Brazīlijai. Jau spēles beigās Ričarlisons no 11 metru atzīmes panāca 3:1.

Peru izlase Amerikas kausa izcīņā spēlēja pirmo reizi kopš 1975.gada. Abi finālisti tikās jau grupas kārtā, kur Brazīlijas valstsvienība guva dominējošu uzvaru 5:0.

Amerikas kausa izcīņa kā Dienvidamerikas futbola čempionāts notiek kopš 1916.gada. Kopš deviņdesmitajiem gadiem turnīrā piedalās arī ielūgtas Ziemeļamerikas un Āzijas komandas.

Savukārt par Ziemeļamerikas, Centrālās Amerikas un Karību reģiona (CONCACAF) čempioni svētdien Čikāgā kļuva Meksikas izlase, kas ar 1:0 pārspēja mājiniekus ASV futbolistus un astoto reizi kļuva par Zelta kausa ieguvēju.