Brazīlieši notur uzvaru pār Kolumbiju un saglabā izredzes uz Pasaules kausu

Pasaules kausa pusfinālā piektdien nervozā cīņas galotnē iekļuva Brazīlijas valstsvienība, kas ar 2:1 Fortalezā pārspēja Kolumbijas izlasi, informēja rīkotāji. Cīņā par vietu finālā mājinieku pretinieki 8.jūlijā būs Vācijas futbolisti.

Brazīliju ceturtdaļfināla cīņā jau 7. minūtē vadībā izvirzīja komandas kapteinis Tjagu Silva, bet Davids Luiss 69. minūtē divkāršoja uzvarētāju pārsvaru. Kolumbijai finālturnīra rezultatīvākais futbolists Džeimss Rodrigess 80. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, saglabājot spēlē intrigu līdz pēdējām sekundēm.

Rezultātu laukuma saimnieki atklāja pēc Neimara izpildītā stūra sitiena, kad Silva aiz aizsargu mugurām izskrēja pie tālā vārtu staba un ar ceļgalu ieraidīja bumbu vārtos. Kolumbijai bija iespējas panākt izlīdzinājumu, tomēr bīstamāk uzbruka Brazīlijas izlase, un vairākkārt tikai vārtsargs Davids Ospina glāba pirmo reizi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā iekļuvušo komandu no otro vārtu zaudējuma.

Pēc pārtraukuma vairāk uzbrukumā laimi meklēja arī kolumbieši, kam tomēr neizdevās izveidot labas izdevības. Mario Jepess 66. minūtē pēc cīņas vārtu priekšā gan iesita bumbu Brazīlijas vārtos, taču brīdi iepriekš tiesnesis bija fiksējis aizmuguri. Savukārt brazīlieši trīs minūtes vēlāk ar Luisa lielgabalšāvienu guva otros vārtus. Luiss ar varenu un perfekti vārtu augšējā stūrī trāpītu tālu soda sitienu panāca 2:0.

Brazīlijas vārtsargs Žuliu Sesars 78. minūtē soda laukumā nogāza uz maiņu laukumā uznākušo uzbrucēju Karlosu Baku, kurš būtu ticis pret tukšiem vārtiem. Piešķirto 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Rodrigess, kam tie bija sestie vārti piecās finālturnīra spēlēs.

Laukuma saimnieki 88. minūtē palika bez uzbrukuma līdera Neimara, kuru pēc nesodīta Kamilo Sunigas trieciena ar ceļgalu mugurā no laukuma aiznesa nestuvēs. Tomēr kolumbiešu pēdējie centieni izglābties nebija sekmīgi.

Brīdinājumu normas dēļ pusfinālu būs jāizlaiž kapteinim Silvam.

Jau vēstīts, ka pirmajā ceturtdaļfinālā Vācija ar 1:0 pārspēja Francijas valstsvienību. Vēl divi pusfinālisti kļūs zināmi sestdien, kad Argentīna spēlēs pret Beļģiju, bet Nīderlandes valstsvienības pretinieki būs Kostarikas futbolisti.