BFC «Daugavpils» futbolisti ar uzvaru Ventspilī nostiprinās virslīgas līderu TOP3

Pieredzes bagātais Valerijs Afanasjevs svētdien "Optibet" futbola virslīgas čempionātā savai komandai "Daugavpilij" uzvaru nodrošināja ar lieliski izspēlētu stūra sitienu. "Daugavpils" viesos ar 1:0 uzvarēja "Ventspili".

Spēles ievadā bumbu biežāk kontrolēja mājinieki, kas desmitajā minūtē vainagojās ar iespēju no aptuveni 20 metriem izpildīt standartsituāciju. Jurija Tkačuka sistā bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. 20.minūtē Kaspars Kokins soda laukumā uzvarēja divcīņu ar aizsargu un brīdi vēlāk neprecīzi sita no tuvas distances.

Četras minūtes vēlāk Milenko Maloviča sitienu uz "Daugavpils" vārtiem ar pirkstu galiem atvairīja Frenks Orols. Puslaika otrajā pusē daugavpilieši spēja izlīdzināt spēku samēru un 33.minūtē nopelnīja iespēju izpildīt stūra sitienu. To filigrāni izspēlēja pieredzējušais Valerijs Afanasjevs, kurš no stūra sitiena punkta spēja iegriezt bumbu ventspilnieku vārtos.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē Borisam Bogdaškinam bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, bet viņa sitienu atvairīja Orols.

Otrā puslaika pirmā puse aizritēja bez pārlieku bīstamiem momentiem, spēlei lielākoties norisinoties laukuma vidus daļā. Spēles 60.minūtē divi ventspilnieki soda laukumā nesadalīja bumbu, kā rezultātā neizdevās realizēt labu vārtu gūšanas iespēju. Sešas minūtes vēlāk ātrajā pretuzbrukumā devās daugavpilieši, bet epizode noslēdzās ar neizdevušos sitienu.

Mača 75.minūtē ventspilnieki uz pretinieku vārtiem izspēlēja standartsituāciju. Bumbu soda laukumā ar galvu aizskāra Kristers Neilands, tomēr vārtos to neizdevās novirzīt. Nepilnas divas minūtes vēlāk standartsituācija bija arī pie "Ventspils" vārtiem, bet rezultāts palika nemainīgs. Lai arī vārti bija nepieciešami mājiniekiem, pamatlaika pēdējās desmit minūtēs aktīvāk spēlēja "Daugavpils", šai taktikai arī ļaujot noturēt vienu vārtu pārsvaru.

Titulētākā no pašlaik aktīvajām komandām "Ventspils" sezonu sākusi neveiksmīgi, tiesa, pirmajās trīs kārtās pretī stājās visas 2020.gada medaļnieces "Riga" (0:3), RFS (1:1) un "Valmiera" (0:1). Turpretī "Daugavpils" var būt gandarīta par iepriekšējās kārtās sasniegto - 2:1 pār Jūrmalas "Spartaku", 2:2 pret "Valmieru" un 3:2 pār "Metta", turklāt Valmierā divi punkti tika zaudēti vien pēdējā minūtē.

Kurzemes klubs starpsezonā zaudēja savus uzbrukuma līderus Kasparu Svārupu un Jevgeņiju Kozlovu, kuri savas karjeras turpina Serbijā un Kazahstānā, bet uz RFS pārgājis Lukass Villela. Toties komandā palicis pamatvārtsargs Konstantins Mahnovskis, kuram konkurenci sastāda jaunpienācējs Vladislavs Lazarevs. No pašmāju futbolistiem sastāvu papildinājuši tādi pazīstami futbolisti kā pussargi Dāvis Indrāns un Boriss Bogdaškins, kā arī uzbrucējs Marks Kurtišs.

"Daugavpils" rindās arī šosezon var redzēt tādus pazīstamus pašmāju spēlētājus kā Valeriju Afanasjevu, Raivi Ķiršu, Dāvi Cucuru un Andreju Kovaļovu. Komandu pastiprinājis vārtsargs Valentīns Raļkevičs, kā arī savā dzimtajā pilsētā atgriezies iepriekš "Ventspilī" spēlējušais uzbrucējs Kaspars Kokins. Virkni spēlētāju Latgales klubs īrēs no citām komandām.

Daugavpils komandai pirms svētdienas spēles visus astoņus vārtus guva astoņi dažādi futbolisti. "Ventspils" rindās izcēlies Daugavpils futbola audzēknis Dmitrijs Litvinskis.

Pērnsezon trīs savstarpējās spēlēs komandas dalīja punktus uz pusēm - katrai pa uzvarai un viens neizšķirts.

Vēlāk svētdien RFS futbolisti Tukuma pilsētas stadiona mākslīgajā laukumā ar 1:0 uzvarēja Jūrmalas "Spartaku". Spēles 49.minūtē Roberts Savaļnieks pēc standartsituācijas izspēles bumbu nogādāja soda laukumā, bet Vladislavs Soloveičiks neveiksmīgi spēlēja ar galvu, bumbai ielidojot labajā vārtu pusē.