«Bayern» un «Olympique» gūst graujošas uzvaras futbola Čempionu līgas spēlēs

Minhenes "Bayern" un Marseļas "Olympique" komandas otrdien UEFA Čempionu līgas grupu turnīra spēlē mājās svinēja graujošas uzvaras.

Minhenieši C grupā savā laukumā izcīnīja trešo uzvaru, pieveicot Pilzenes "Viktoria" no Čehija ar 5:0.

Divus vārtus mājinieku labā guva Līrojs Sanē, izceļoties septītajā un 50.minūtē, bet 13.minūtē Seržs Njabrī, 21.minūtē Sadio Manē un 59.minūtē Maksims Čupo-Motings pievienoja pa vieniem vārtiem. 36.minūtē bumba sesto reizi ielidoja viesu vārtos, taču video atkārtojums liecināja, ka Jamals Muziala bija aizmugurē.

Otrā grupas spēlē Milānas "Inter" mājās sagādāja otro zaudējumu "Barcelona" - 1:0.

Vienīgos vārtus pirmā puslaika kompensācijas laikā iesita Hakans Kalhanoglu. 67.minūtē bumba pabija arī mājinieku vārtos, bet Pedri video atkārtojumā tika fiksēta spēle ar roku.

Pēc trim kārtām deviņi punkti ir "Bayern", seši - "Inter", trīs - "Barcelona", bet bez punktiem ir "Viktoria".

D grupā Marseļas "Olympique" mājās pieveica Lisabonas "Sporting" ar 4:1.

Mājinieki svinēja graujošu uzvaru par spīti tam, ka jau pirmajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Trinkau. Francijas kluba futbolisti atbildēja ar Aleksisa Sančesa 13.minūtē, Amina Harita 16.minūtē, Leonardo Balerdi 28.minūtē un Šansela Mbembā 84.minūtē gūtajiem vārtiem.

Otrā grupas spēlē Frankfurtes pie Mainas "Eintracht" mājās spēlēja 0:0 ar Anglijas klubu Totenhemas "Hotspur".

"Sporting" ir vadībā ar sešiem punktiem, pa četriem punktiem ir "Hotspur" un "Eintracht", bet trīs punkti ir Francijas kluba kontā.

Lielāko zaudējumu otrdien cieta Amsterdamas "Ajax", kas a grupas spēlē savā laukumā piekāpās "Napoli" ar 1:6.

Devītajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā pēc Mohameda Kudusa raidījuma. Tomēr jau deviņas minūtes vēlāk savus pirmos vārtus spēlē guva Džakomo Raspadori, otros iesizdams 47.minūtē. 33.minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Džovanni di Lorenso, bet punktu puslaikam 45.minūtē ar gūtiem vārtiem pielika Pjotrs Zelinskis - 3:1.

63.minūtē pēc Raspadori piespēles 5:1 panāca Hviča Kvarachelija, bet 6:1 81.minūtē fiksēja Jovanni Simeone. Piedevām 73.minūtē mājinieki pēc Dušana Tadiča sitiena ar elkoni palika mazākumā, serbam nopelnot otro dzelteno kartīti mačā.

Pārējās trīs otrdienas spēles beidzās ar 2:0 mājinieku labā.

Šajā grupā "Liverpool" pieveica Glāzgovas "Rangers" ar 2:0. Vārtus septītajā minūtē guva Trents Aleksandrs-Arnolds un 53.minūtē ar 11 metru soda sitienu - Mohameds Salāhs.

Vadībā grupā ar deviņiem punktiem ir "Napoli", seši punkti ir "Liverpool", trīs - "Ajax", bet bez punktiem ir "Rangers".

B grupā savā laukumā "Porto" pārspēja Leverkūzenes "Bayer" ar 2:0, bet Beļģijas "Club Brugge" - Madrides "Atletico" ar 2:0.

Portugālē 16.minūtē bumba pabija mājinieku vārtos, taču video atkārtojums fiksēja noteikumu pārkāpumu Kelamam Hadsonam-Odoi. 42.minūtē pēc video noskatīšanās netika ieskaitīti arī mājinieku gūtie vārti, Mehdi Taremi fiksējot spēli ar roku.

Visbeidzot 45.minūtē viesu labā 11 metru soda sitienu nerealizēja Patriks Šiks - 0:0 pēc pirmā puslaika. Otrajā puslaikā 69.minūtē pēc Teremi piespēles mājiniekus vadībā izvirzīja Zaidu, bet 2:0 87.minūtē panāca Galenu. Viesi 88.minūtē palika mazākumā, kad otru dzelteno kartīti mačā par rupjību nopelnīja Džeremijs Frimpongs.

Visbeidzot Brigē uzvaru mājiniekiem nodrošināja Kemala Sovas "gols" 36.minūtē un Ferrana Jutglas gūtie vārti 62.minūtē. 76.minūtē iespēju atspēlēt vismaz vienus vārtus no 11 metru soda sitiena līnijas garām palaida Antuāns Grīzmans.

Nedaudz negaidīti vadībā ar deviņiem punktiem izvirzījies "Club Brugge", kamēr pārējām trim komandām ir pa trim punktiem.

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".