«Bayern» gūst uzvaru pār PSG futbolistiem pirmajā spēlē Čempionu līgas astotdaļfinālā

Minhenes "Bayern" un "AC Milan" futbolisti otrdien svinēja uzvaras UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu pirmajās spēlēs. "Bayern" divu superklubu duelī viesos ar rezultātu 1:0 uzvarēja Parīzes "Saint-Germain" (PSG).

Parīzieši pretinieku vārtus tikpat kā neapdraudēja, bet "Bayern" vadību ieguva 53. minūtē, kad pēc Alfonso Deivisa centrējuma precīzi sita PSG audzēknis Kingslijs Komans.  Franču uzbrucējs uzvaras vārtus guva arī 2020. gada finālā, kad bavārieši Parīzes klubu uzvarēja ar rezultātu 1:0.

Otrā puslaika otrajā pusē divreiz bumbu "Bayern" vārtos iesita Kilians Mbapē, taču aizmugures situācijas dēļ rezultāts abas reizes palika nemainīgs.

Minhenes klubam atbildes spēlē nevarēs palīdzēt aizsargs Benžamēns Pavārs, kurš otrā puslaika kompensācijas laikā par pārkāpumu pret Lionelu Mesi saņēma otro dzelteno kartīti un tika noraidīts no laukuma.

Tikmēr "AC Milan" savā laukumā ar rezultātu 1:0 guva virsroku pār Totenhemas "Hotspur".

Jau spēles septītajā minūtē mājinieku līdzjutējiem uzgavilēt lika Brahims Diass. Teo Ernandesa no kreisās puses izpildīto sitienu Freizers Forsters atvairīja, bumba nonāca pie Diasa, kurš uzsita bumbu virsū pretinieku vārtsargam, bet ar atkārtotu mēģinājumu ar galvu iedabūja to mērķī - 1:0.

Ceturtdaļfinālos iekļūs uzvarētājas divu spēļu summā.

UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālos tiksies arī "Leipzig" ar Mančestras "City", "Club Brugge" ar Lisabonas "Benfica", "Liverpool" ar Madrides "Real", Frankfurtes "Eintracht" ar "Napoli", Dortmundes "Borrusia" ar Londonas "Chelsea" un Milānas "Inter" ar "Porto".

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

2021./2022. gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".

Šīs sezonas fināls plānots 10. jūnijā Stambulā, Turcijā.