Basku zemes futbolisti uzvar Katalonijas izlasi draudzības spēlē

Divu separātiski noskaņoto Spānijas reģionu izlašu spēlē Basku zemes futbolisti sestdien ar 1:0 Barselonā pārspēja Kataloniju, informēja aģentūra AP. Basku zemes un Katalonijas izlasēm ir liegts piedalīties oficiālos turnīros.

Baski labāk darbojās pirmajā puslaikā, un mājiniekus no vārtu zaudējuma divreiz lēcienā glāba vārtsargs Pau Lopess. Tomēr neilgi pirms pārtraukuma Bilbao "Athletic" uzbrucējs Aritss Aduriss pēc Asjera Iljaramendi centrējuma izvirzīja viesus vadībā.

"Camp Nou" stadionā Katalonijas izlasei bija labas iespējas panākt neizšķirtu, un neilgi pēc pārtraukuma pussargs Žuans Verdu trāpīja pa vārtu pārliktni. Katalonijas izlases sastāvā spēlēja arī "Barcelona" futbolisti Žerārs Pikē un Serhio Buskets.

Šovasar "Barcelona" un Basku zemes klubs Bilbao "Athletic" izpelnījās naudassodus, jo pagājušās sezonas Spānijas kausa izcīņā pirms finālmača abu komandu līdzjutēji izsvilpa Spānijas karali Felipi VI. Savukārt pirms Ziemassvētkiem "Barcelona" pavēstīja, ka apstrīdēs Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) naudassodu, ko Eiropas futbola federāciju savienība (UEFA) klubam piesprieda par stadiona tribīnēs līdzjutēju pausto atbalstu Katalonijas neatkarībai.