«Barcelona» cīnās neizšķirti ar «Juventus» futbolistiem Čempionu līgā

Argentīniešu superzvaigznei Lionelam Mesi laukumā nākot no rezervistu soliņa, trešdien Spānijas grands "Barcelona" UEFA Čempionu līgas futbolā spēlē viesos cīnījās neizšķirti 0:0 ar Itālijas čempioni Turīnas "Juventus". Pateicoties šim rezultātam, "Barcelona" oficiāli garantēja vietu izslēgšanas turnīrā, kur trešdien iepriekš iekļuva arī Anglijas premjerlīgas vienība Londonas "Chelsea",

Pavisam negaidīti Mesi mača sākumā palika uz rezervistu soliņa, dueli iesākot vien 56.minūtē. Mačs kopumā nebija pārāk aizraujošs, vienībām apmierinoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Vēl vienā D apakšgrupas mačā Portugāles vienība Lisabonas "Sporting" mājās ar 3:1 pārliecinoši pieveica Grieķijas vienību Pirejas "Olympiakos". Divus vārtus uzvarētājiem iesita Bass Dosts, kamēr reizi atzīmējās Brunu Sēzars, bet viesiem goda vārtus guva Vadiss Odžidža-Ofoje.

Kopvērtējumā pēc piecām kārtām "Barcelona" ar 11 punktiem ir pirmā, kamēr astoņus punktus ieguvusi "Juventus", pie septiņiem punktiem tikusi "Sporting", bet viens ir "Olympiakos" kontā.

Pēdējā kārtā pērnās sezonas turnīra fināliste "Juventus" viesosies pie "Olympiakos".

Citā mačā graujošu panākumu guva Francijas grands Parīzes "Saint-Germain" (PSG), kas ar 7:1 mājās piesmēja Skotijas vienību Glāzgovas "Celtic". Kaut "Celtic" pirmajā minūtē pamanījās atklāt rezultātu, kad pēc stūra sitiena veiksmīgs bija Musa Dembelē, 22.minūtē PSG jau pārņēma vadību, kad divreiz bija izcēlies Neimars. Turpinājumā divus vārtus iesita arī Edinsons Kavani, bet pa reizei atzīmējās Kiljans Mbapē, Marko Verati un Dani Alviss.

Piecās šīs sezonas Čempionu līgas spēlēs PSG komanda jau iesitusi 24 vārtus, bet ielaidusi tikai vienus.

Šīs vienības sacenšas B apakšgrupā, kuras vēl vienā mačā Vācijas čempione Minhenes "Bayern" viesos ar 2:1 pārspēja Briseles "Anderlecht" no Beļģijas. Otrā puslaika sākumā "Bayern" vadībā izvirzīja Roberts Levandovskis, 63.minūtē izlīdzinājumu panāca Sofjans Anī, bet uzvaras vārtus 77.minūtē iesita Korentēns Toliso.

Šajā grupā gan vairs intrigas nav, jo jau pēc četrām kārtām pirmās divas vietas bija garantējušas PSG un "Bayern" komandas.

Negaidītu zaudējumu trešdien piedzīvoja Mančestras "United" vienība no Anglijas, kas ar 0:1 izbraukumā piekāpās Šveices čempionei "Basel", vienīgos vārtus ielaižot 89.minūtē, kad izcēlās Mihaels Langs. Līdz ar to premjerlīgas komanda vēl nespēja garantēt vietu izslēgšanas turnīrā, kam būtu pieticis arī ar neizšķirtu.

Šīs vienības sacenšas A apakšgrupā, kuras vēl vienā mačā jau iepriekš Igors Akinfejevs pirmoreiz kopš 2006.gada neielaida vārtus UEFA Čempionu līgā, palīdzot Krievijas vienībai Maskavas CSKA ar 2:0 savā laukumā pieveikt Lisabonas "Benfica" no Portugāles. Šeit rezultātu 13.minūtē atklāja Georgijs Ščeņņikovs, kamēr 56.minūtē viesu aizsargs Žardels ieraidīja bumbu savos vārtos.

Īpašu uzmanību šajā mačā izpelnījās vārtsargs Igors Akinfejevs, kurš beidzot pārtrauca savu 43 Čempionu līgas pamatturnīru maču sēriju ar ielaistiem vārtiem.

Mančestras "United" komandai tagad 12 punkti, bet pa deviņiem punktiem iekrājušas CSKA un "Basel" komandas, kamēr "Benfica" joprojām atrodas tukšā.

Tikmēr ļoti svarīgu panākumu guva vēl nesen divreiz turnīra finālā spēlējusī Spānijas vienība Madrides "Atletico", kas mājās ar 2:0 apspēlēja AS "Roma" no Itālijas, saglabājot cerības uz nākamo posmu. Rezultātu 69.minūtē atklāja Antuāns Grīzmans, kuram vēlāk piebalsoja Kevins Gameiro.

Jau iepriekš šajā grupā vietu nākamajā kārtā garantēja Londonas "Chelsea", kas trešdien viesos ar rezultātu 4:0 apspēlēja Azerbaidžānas vienību Agdamas "Qarabag" un garantēja vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā. Pirmā puslaika vārti no beļģu pussarga Edena Azāra un brazīlieša Viliana deva viesiem drošu vadību, bet otrajā spēles daļā izcēlās spānis Fransesks Favregass un vēlreiz Viljans.

Zīmīgi, ka jau kopš 22.minūtes mājinieki darbojās mazākumā, kad pēc pārkāpuma pret Vilianu noraidīts tika "Qarabag" kapteinis Rašads Sadigovs, turklāt šajā pašā epizodē Azārs trāpīja 11 metru soda sitienu. Arī Favregass guva vārtus no 11 metru atzīmes, turklāt atkal noteikumi tika pārkāpti tieši pret brazīlieti.

Kopvērtējumā tagad "Chelsea" rēķinā ir desmit punkti piecos mačos, ar astoņiem punktiem seko "AS Roma", kamēr "Atletico" iekrājusi sešus, bet "Qarabag" divus punktus. Pēdējā kārtā "Atletico" būs obligāti viesos jāuzvar "Chelsea" un jācer uz "AS Roma" neveiksmi pret "Qarabag".

Jau vēstīts, ka otrdien piektās kārtas mačos pie ceļazīmēm uz "play-off" turnīru tika iepriekšējo divu gadu čempione Madrides "Real" un Turcijas klubs Stambulas "Bešiktaš", kas šī turnīra izslēgšanas sacensībās tikusi pirmo reizi. Savukārt jau pēc ceturtās kārtas spēlēm vietu sacensību nākamajā posmā bija garantējušas Anglijas vienības Mančestras "City" un Totenhemas "Hotspur", kā arī Francijas grands Parīzes "Saint-Germain" un Vācijas čempione Minhenes "Bayern".

UEFA Čempionu līgas grupu kārtā 32 komandas ir salozētas astoņās grupās. Pēc divu apļu cīņām katras grupas divas labākās vienības iekļūs izslēgšanas sacensībās.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides "Real", kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas "Juventus".

Spāņu klubi Čempionu līgā triumfējuši četrus gadus pēc kārtas, trīs reizes par labākajiem kļūstot Madrides "Real" vīriem.