Sadaļas Sadaļas

Austrijas futbolisti pieveic ukraiņus, pirmoreiz spēlēs Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Austrijas futbola izlase pirmdien Bukarestē ar 1:0 uzvarēja Ukrainu pēdējā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīra grupā un pirmoreiz iekļuva astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Paralēli pēdējās kārtas spēlē C apakšgrupā pirmo vietu jau iepriekš nodrošinājusī Nīderlandes izlase Amsterdamā ar 3:0 pārspēja Ziemeļmakedoniju, kam cerības uz izslēgšanas turnīru jau bija zudušas.

Austrieši nekad iepriekš Eiropas čempionātos nebija tikuši tālāk par grupas kārtu un par nozīmīgāko sasniegumu lielajos turnīros varēja uzskatīt iekļūšanu izslēgšanas spēlēs Pasaules kausa izcīņā 1954.gadā. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Austrijas izlases pretiniece būs A grupas spēcīgākā komanda Itālija. Ukrainas izlasei atliek cerēt, ka nopelnītie trīs punkti tai ļaus tikt tālāk kā vienai no četrām komandām, kas grupās finišēs 3.vietā.

Kristofs Baumgartners 21.minūtē pēc stūra sitiena austriešus izvirzīja vadībā, Ukrainas izlases aizsargiem ļaujot viņam vārtu priekšā rezultatīvi raidīt bumbu ar kāju. Ukrainas izlase pirmajā puslaikā uzbrukumā darbojās pārāk neizteiksmīgi un neorganizēti, lai pamatoti cerētu uz rezultāta līdzsvarošanu. Turklāt Marko Arnautovičs pāris minūtes pirms pārtraukuma neizmantoja labu iespēju pārsvaru divkāršot, ātrā Austrijas triecienā netrāpot labi pa bumbu pēc Alesandro Šepfa piespēles uz soda laukuma vidu.

Ukraiņi aktivizējās otrajā puslaikā, tomēr pieļāva pārāk daudz tehniskā brāķa. Labākā iespēja, tuvojoties pamatlaika beigām bija Romanam Jaremčukam, kurš no paasa leņķa sita garām vārtu tālajam stūrim.

Savukārt Amsterdamā maķedonieši pirmie trāpīja pa vārtu stabu, taču iekrita pretinieku ātrā pretuzbrukumā un Memfiss Depaijs 24.minūtē guva mača favorītiem vārtus. Ziemeļmaķedonijas izlase gan spēlēja daudz aktīvāk un laukuma saimnieki varēja būt gandarīti par nosargāto pārsvaru pirmā puslaika beigās.

Toties pēc pārtraukuma Džordžinio Vijnaldums ar septiņu minūšu intervālu iesita divus vārtus un nodrošināja Nīderlandei 3:0 pārsvaru. Vouts Veghorsts vēl trāpīja pa viesu vārtu pārliktni un Nīderlande līdz ar beigu svilpi svinēja trešo uzvaru trijās spēlēs grupā.

Divas pēdējās spēles vēlāk pirmdien risināsies B grupā, kur Krievijas izlase vietu astotdaļfinālā centīsies nodrošināt mačā Kopenhāgenā pret Dāniju, savukārt dalību izslēgšanas turnīrā jau nodrošinājušie beļģi Sanktpēterburgā spēlēs pret Somiju, kam arī ir izredzes tikt tālāk.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.