Atsākas Vācijas futbola Bundeslīga - lielākais notikums sportā kopš pandēmijas

Lielais futbols ir atpakaļ – Vācijas Bundeslīga sestdien kļūs par pirmo vadošo sporta čempionātu, kas Eiropā atsāk sezonu. Visu pandēmijas izraisītās krīzes laiku futbols turpinājās Baltkrievijā, bet pagājušajā nedēļā spēles atsāka Fēru salu līga. Tomēr visā pasaulē rūpīgi analizēs Vācijas sekmes un pieredzi, organizējot tik liela mēroga sacensības. 

Turpmākās pāris nedēļas visas acis sporta pasaulē būs pievērstas Vācijai, jo Bundeslīga ir šobrīd lielākais un nozīmīgākais sporta čempionāts, kas atsāk darbību pēc piespiedu pauzes. Lai spēļu norise būtu droša, izveidots īpašs protokols apmēram 50 lappušu garumā, kas paredz spēlētāju regulāru testēšanu. Komandas uz spēlēm ieradīsies atsevišķi, mājinieku futbolistiem uz stadionu jābrauc savās mašīnās, nenotiks tradicionālās pirmsspēles sasveicināšanās un komandu foto uzņemšana, bet skatītāju tribīnes būs tukšas. 

Futbolisti dodas laukumā Vācijas Bundeslīgas spēlēsMāris Bergs

  Lai arī futbola popularitāti Vācijā apšaubīt nevar, tomēr vācu medija "Deutsche Welle" žurnālists Džonatans Kreins Latvijas Radio pastāstīja, ka sabiedrība nebūt nav sajūsmā par Bundeslīgas atgriešanos.

  "Vairums vācu sabiedrības ir pret futbola atsākšanos, bet vajadzētu nodalīt visu sabiedrību un futbola fanus, kuri noteikti ir ieinteresēti, lai spēles atsākas," tieca Kreins. "Interesanti, ka pat ultras jeb fanu klubi, ja tos tā var saukt, ir pret atsākšanu, jo futbols bez faniem nav nekas. Tāpēc viņi ir pret."

  Populārākais viedoklis Vācijā ir tāds, ka nav pamata ļaut spēlēt futbolistiem, kuri tiks pastiprināti testēti, kamēr pārējai sabiedrībai tikt pie testiem ir grūti. Sabiedrībā jaušama neapmierinātība, ka bagātajiem futbolistiem ir vieni noteikumi, bet pārējiem - citi noteikumi, paskaidroja "Deutsche Welle" žurnālists.

  Tieši fanu trūkums būs pamanāmākā izmaiņa spēļu laikā.

  Vācijas futbola mači allaž izceļas ar teicamu atmosfēru, un jau sestdien paredzēts viens no Vācijas futbola lielajiem dueļiem, proti, tā saucamajā Rūras derbijā spēlēs Gelzenkirhenes "Schalke 04" un Dortmundes "Borrusia". Sportiskajā aspektā katrai komandai šogad ir mazliet atšķirīgi mērķi – Dortmunde cīnās par titulu, bet "Schalke 04" centīsies noturēties Eirokausu zonā. Tomēr neviens nešaubās, ka fanu klātbūtne abu vienību duelim piešķirtu papildu asumu.

  Ilggadējais futbola komentētājs televīzijā Ilvars Koscinkevičs prognozē, ka spēļu rezultāti var sagādāt pārsteigumus, jo futbolistu gatavības līmenis dažādās komandās var būt atšķirīgs. Kurš klubs būs veiksmīgāk noorganizējis komandas sagatavošanos, sezonu atsāks labākās pozīcijās, uzskata Koscinkevičs. 

  Pēdējās nedēļās vairāki Itālijas un Anglijas līgu futbolisti teica, ka viņiem ir bail doties laukumā un viņi nevēlas riskēt. Piemēram, Anglijas kluba "Tottenham Hotspur" spēlētājs Denijs Rouzs paziņoja, ka viņam ir pilnīgi vienalga par sabiedrības morāli un spēlēt šādos apstākļos viņš nevēlas.

  Bundeslīgas spēlētāju komentāru bijis ārkārtīgi maz, tikmēr līgas vadība un klubu pārstāvji gan bijuši naski sava viedokļa izteikšanā.

  Žurnālists Kreins pastāstīja, ka Vācijā spēlētāju iespējas izteikties pirms sezonas atsākšanas bija ļoti ierobežotas.

  "Ķelnes kluba pussargs Birgers Verstrate sniedza komentāru beļģu televīzijai uzreiz pēc tam, kad komandā tika konstatēta inficēšanās. Komanda nākamajā dienā izplatīja savu paziņojumu, būtībā piespiežot spēlētāju atsaukt paša teikto un skaidrot, ka viņš nepareizi sapratis situāciju," teica Kreins. "Tas rāda, ka spēlētājiem ir problēmas izteikties. Nevens Subotičs no Berlīnes "Union" sniedza interviju BBC, paužot satraukumu. Trešās līgas futbolists sacīja, ka, viņaprāt, spēlētāji padarīti par marionetēm. Arī citiem futbolistiem ir sajūta, ka pret viņiem izturas kā pret cirka dzīvniekiem, kuriem jārāda savs sniegums, nevis kā pret cilvēkiem, kuriem ir satraukums par savu veselību."

  Bundeslīgā atlicis izspēlēt deviņas kārtas un, ja viss notiks pēc plāna, sezonu noslēgs līdz jūnija beigām. Plānots, ka līdz tam Bundeslīgai vajadzēs apmēram 25 tūkstošus koronavīrusa testu. Līgas vadība paziņoja, ka rēķinās ar atsevišķiem inficēšanās gadījumiem. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Futbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti