«Atletico» futbolisti Čempionu līgas grupā iegūst pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm

Madrides "Atletico" otrdien UEFA Čempionu līgas futbolā B apakšgrupā izcīnīja pēdējo ceļazīmi uz "play-off", uz kuru pretendēja arī "Porto" un AC "Milan". "Atletico" futbolisti viesos ar rezultātu 3:1 uzveica "Porto", kas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Pirmos vārtus 56.minūtē guva Antuāns Grīzmans, pie kura pēc stūra sitiena nonāca bumba, francūzim to pārvirzot tīklā. Otrā puslaika vidū Janniks Karasko tiesnešu priekšā parāva pretinieku aiz kakla un nekavējoties tika noraidīts no laukuma. Tiesa, mājinieki tā arī nepaguva uzspēlēt ar viena futbolista pārspēku, jo asumi turpinājās, kā rezultātā "Porto" rindās sarkano kartīti saņēma Vendels.

Pamatlaika pēdējā minūtē Anhels Korea uzbrukumā no laukuma dziļuma izskrēja viens pret pretinieku vārtsargu. Lai gan "Porto" aizsargi bija teju jau klāt, viņš paspēja izdarīt sitienu un panāca 2:0. Pāris minūtes vēlāk "Atletico" noķēra pretiniekus pretuzbrukumā, Rodrigo de Polam panākot 3:0.

Kompensācijas laikā "Porto" tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Serhio Oliveira.

Tikmēr "AC Milan" ar 1:2 zaudēja "Liverpool".

Milānieši vadībā izvirzījās 29.minūtē, kad pēc stūra sitiena Alisons atsita sev priekšā bumbu, kur no tuvas distances to mērķī raidīja Fikajo Tomori. Septiņas minūtes vēlāk soda laukumā vārtsarga atsisto bumbu uztvēra Mohameds Salāhs, kurš panāca 1:1. Otrā puslaika desmitajā minūtē pēc mājinieku paviršas spēles aizsardzībā Divoks Oridži guva vārtus un ieguva vadību liverpūliešiem.

B grupā pirmā ar maksimāli iespējamajiem 18 punktiem sešās cīņās bija "Liverpool", "Atletico" guva septiņus punktus, pieci bija "Porto" futbolistiem, bet četrus guva "AC Milan" vienība.

Madrides "Real" futbolisti otrdien UEFA Čempionu līgas pamatturnīra pēdējā spēlē nodrošināja pirmo vietu D apakšgrupā. Madridieši cīņā par pirmo vietu ar 2:0 pārspēja Milānas "Inter".

"Real" priekšā izvirzījās 17.minūtē, kad Tonijs Kross izpildīja tālu sitienu ārpus soda laukuma robežām. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 minūtes, Marko Asensio no soda laukuma stūra trieca bumbu zem vārtu pārliktņa un panāca 2:0.

Otrā šīs grupas spēlē Doņeckas "Šahtar" Kijevā spēlēja neizšķirti 1:1 ar Tiraspoles "Šeriff".

Ukrainas klubs vadību ieguva trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad Fernando kritienā ieripināja bumbu vārtos, viesu futbolistiem neaizšķērsojot tai ceļu uz mērķi. Otrā puslaika kompensācijas laikā viesi izglābās no zaudējuma, ar sitienu no vārtsarga laukuma robežas 1:1 panākot Bobanam Nikolovam.

D grupā pirmo vietu ar 15 punktiem sešās spēlēs ieņēma "Real", desmit punkti bija "Inter" komandai, septiņus iekrāja "Sheriff" futbolisti, kamēr "Šahtar" kontā bija divi punkti.

Kiljans Mbapē un Lionels Mesi otrdien guva pa diviem vārtiem un kaldināja Parīzes "Saint-Germain" uzvaru UEFA Čempionu līgas grupu turnīra pēdējā spēlē. Parīzieši mājās ar 4:1 uzvarēja "Club Brugge" vienību.

PSG pirmos vārtus guva jau pēc nospēlētas nepilnas pusotras minūtes, kad Mbapē soda laukumā uztvēra vārtsarga atsisto bumbu un trieca to tīklā. Piecas minūtes vēlāk viņš saņēma Anhela di Marijas piespēli un ar sitienu no tuvas distances nostiprināja vadību. Septiņas minūtes pirms puslaika beigām Mesi ar tālu sitienu pēc Mbapē piespēles panāca jau 3:0.

Otrā puslaika vidū, 68.minūtē, PSG kļūdījās laukuma vidū un pretuzbrukuma noslēgumā Matss Ritss vienus vārtus atguva. Pēc astoņām minūtē Mesi realizēja 11 metru soda sitienu un atjaunoja komfortablu vadību.

Otrā šīs grupas spēlē "Leipzig" mājās ar 2:1 uzvarēja Mančestras "City".

Vācijas klubam pirmo puslaiku uzvarēt ļāva Dominika Soboslai 24.minūtē gūtie vārti. Spēles 71.minūtē Andrē Silva panāca 2:0, bet piecas minūtes vēlāk Rijāds Mahrezs vienus vārtus atguva.

A grupā ar 12 punktiem uzvarēja Mančestras komanda, 11 bija Parīzes klubam, septiņus guva Leipcigas futbolisti un četrus - Briges vienība.

Amsterdamas "Ajax" otrdien UEFA Čempionu līgas futbolā grupu turnīru noslēdza bez zaudētiem punktiem. Nīderlandes klubs mājās ar 4:2 pārspēja Lisabonas "Sporting".

Mājiniekus astotajā minūtē vadībā ar realizētu 11 metru soda sitienu izvirzīja Sebastjans Alē. Viņš ir tikai otrais futbolists, kurš vienā sezonā vārtus guvis visās apakšgrupu spēlēs, atkārtojot 2017./2018.gada sezonā Krištianu Ronaldu iespēto.

22.minūtē pēc Tabatas augstas piespēles soda laukumā Nunu Santušs pielika kāju un mainīja bumbas lidojuma virzienu, tai nonākot vārtos - 1:1. Trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām viesi kļūdījās savā soda laukumā, kas Antonijam ļāva panākt 2:1. 58.minūtē "Ajax" nospēlēja agresīvi pretinieku laukuma pusē un ātrā uzbrukumā Davids Neriss nostiprināja mājiniekiem vadību, bet četras minūtes vēlāk Stēvens Berghuiss ar sitienu no apmēram 11 metriem panāca 4:1. 78.minūtē Tabata vienā pieskārienā ātru uzbrukumu noslēdza ar gūtiem vārtiem - 2:4.

Otrā grupas spēlē, kurā tikās komandas, kas jau bija zaudējušas cerības uz izslēgšanas turnīru, Dortmundes "Borussia" mājās ar 5:0 pārspēja Stambulas "Bešiktaš".

Vispirms 29.minūtē 1:0 panāca Donjels Malens, bet pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē Marko Roiss realizēja "pendeli". Viņš 53.minūte panāca jau 3:0 dortmundiešu labā, bet puslaika turpinājumā laukuma saimniekiem divus vārtus guva Ērlings Holanns.

C grupā ar 18 punktiem sešās spēlēs pirmā bija "Ajax", pa deviņiem punktiem bija "Sporting" un "Borussia" futbolistiem, kamēr "Bešiktaš" palika bešā.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūst nākamajā kārtā, trešā pārceļas uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona ir beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā.