ASV futbolistes pārliecinoši uzvar finālā un trešo reizi izcīna Pasaules kausu

ASV sieviešu futbola izlase svētdien Vankūverā ar 5:2 finālā pārspēja Japānu un trešo reizi kļuva par Pasaules kausa ieguvēju, liecina rīkotāju informācija. Jau 16.minūtē amerikānietes bija vadībā ar 4:0, turklāt trīs vārtus guva Karli Loida.

Amerikānietes revanšējās Japānai par zaudējumu 2011.gada Pasaules kausa finālā un kļuva par pirmo valstsvienību, kas sieviešu Pasaules kausu ieguvusi trīs reizes. Finālmačā gūti septiņi vārti ir sieviešu Pasaules kausa finālturnīru rezultativitātes rekords.

Savukārt Loida kļuva par absolūto Pasaules kausa izcīņas rekordisti ar ātrāko hettriku jeb trīs vārtu guvumu. Viņas sitieni bija precīzi trešajā, sestajā un 16.minūtē, kas ļāva Loidai kļūt par pirmo sievieti, kas finālā guvusi trīs vārtus. Lai gan Japānas izlase spēja rezultāta starpību samazināt līdz 2:4, neko vairāk Āzijas čempiones nepanāca.

Loida guva arī abus vārtus Londonas olimpisko spēļu finālā, kur amerikānietes Japānu uzvarēja ar 2:1.

ASV izlase Pasaules kausu iepriekš izcīnīja arī 1991. un 1999.gadā. Sievietes par Pasaules kausu sacenšas kopš 1991.gada, un Kanādā notika septītais finālturnīrs, kur startēja 24 valstsvienības.