Sporta ziņas

Latvijas handbolisti par ceļazīmi uz PČ Francijā cīnīsies ar Baltkrieviju

Sporta ziņas

Bokseris Mairis Briedis gatavojas cīņai par Starpkontinentālo jostu

Arvien pieaug izlases jaunā futbola stadiona izmaksas

Arvien pieaug izlases jaunā futbola stadiona izmaksas

Latvijas Futbola federācija pirmdien savā mājaslapā publicēja jaunāko informāciju par Krišjāņa Barona ielā plānotā futbola stadiona un papildus paredzēto projektu celtniecību. Iepriekš tika ziņots, ka būvdarbi varētu maksāt aptuveni desmit miljonus eiro, no kuriem 8,5 miljoni nāktu no Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) dotācijām, tomēr nu tiek lēsts, ka izmaksas varētu būt no 12,2 līdz 14,9 miljoniem eiro.

Jau kopš projekta izziņošanas pret to ir daudz pretenziju. Lielākais akmens futbola federācijas dārziņā ir projekta necaurspīdīgums, jo zināms tikai kopējo izmaksu apmērs, kas pakāpeniski un neproporcionāli aug.

Latvijas futbola galvenais stadions jau vairāk ne kā desmit gadu ir "Skonto” stadions Rīgas centrā. Iepriekšējās piecgades laikā tas vairākkārt mainījis īpašniekus, kas pat licis šaubīties par Latvijas izlases spēļu aizvadīšanu mūsu valstī, jo neviens cits stadions neatbilst starptautiskajām prasībām.

Tāpēc jau kopš 2012.gada aktuāls ir Latvijas Universitātes stadiona Krišjāņa Barona ielā rekonstrukcijas projekts, lai Latvijas futbola izlase līdz 2017.gadam iegūtu jaunas mājas. Tiesa, stadions būs ar mākslīgo segumu un vien 5700 sēdvietu ietilpību, kas radīja pirmo neapmierinātības vilni.

Sākotnēji stadiona izmaksas bija plānotas 6,4 miljoni eiro, bet pēc jaunākās informācijas kopējās celtniecības izmaksas pieaugušas līdz 15 miljoniem. Galvenokārt tas esot saistīts ar tribīņu ietilpības un palīgtelpu palielinājumu, paskaidroja Latvijas Futbola federācijas izpilddirektors Edgars Pukinsks.

Sākotnējā summa 6,4 miljoni bijusi ļoti aptuvena, jo federācija steigusies realizēt projektu bažās par drīzu "Skonto" stadiona nojaukšanu. Tiesa, 2014.gadā akciju sabiedrība "Reverta", kas apsaimnieko no bijušās ''Parex bankas'' pārņemtos tā sauktos ''sliktos'' aktīvus, par 13,8 miljoniem eiro pārdeva savā valdījumā esošo "Skonto" kompleksu futbola kluba "Skonto" prezidenta amatā esošā Vladimira Koļesņičenko firmai "SSA”. Tas praktiski nozīmē, ka stadions atkal ir federācijas prezidenta Gunta Indriksona īpašums. Pukinsks telefonsarunā arī apstiprināja, ka federācija stadiona īpašniekiem par katru izlases spēli maksā ļoti augstu īres summu, kas ievērojami pārsniedz tirgū valdošās izmaksas laukuma īrei. Tie gan neesot neoficiāli izskanējušie gandrīz 100 000 eiro.

"Delfi" sporta žurnālists Uldis Strautmanis ir viens no aktīvākajiem ceturtās varas pārstāvjiem, kuri seko līdzi jaunā stadiona projektam. Viņš uzsver, ka galvenais iedīglis šaubām par godīgumu ir tas, kas vienīgais zināmais skaitlis ir kopējās izmaksas.

Tiesa, federācija paudusi kādu nozīmīgu detaļu līgumā ar ģenerālbūvnieku “Arčers” - 2015. gada jūnijā noslēgtais ģenerālbūvnieka līgums ir pēc “atvērtās grāmatas” principa. Šāda veida līgums nosaka, ka tā slēgšanas brīdī nav zināma gala līguma cena, bet tiek fiksēts ģenerālbūvnieka peļņas procents no kopējām būvniecības izmaksām. Tiesa, arī šis procents nav publiski zināms. 

Pagājušajā nedēļā Latvijas Radio 5.kanāla sporta raidījumā “Radio Rings” viesojās viens no futbola federācijas prezidenta amata kandidātiem Krišjānis Kļaviņš, kurš jau tad prognozēja šo kopējo stadiona izmaksu pieaugumu. Pirmais mačs jaunajā stadionā jāaizvada jau nākamā gada vasarā, un laika atskaitei līdz šim mačam var sekot līdzi mājaslapā futbolamajas.lv

Tiesa, arī Latvijas futbola izlases dalībnieki jau tagad nav sajūsmā par jauno stadionu un ap to valdošajām neskaidrībām un peripetijām. Futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs savā "Twitter" kontā publicēja emocionāli spilgtu ierakstu par stadionu ar mazietilpīgām tribīnēm un izlašu futbolam nepiemēroto mākslīgo segumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti