Argentīnieši 11 metru sitienos pieveic Nīderlandes futbolistus, pievienojas pusfinālistiem. Spilgtākie mirkļi

Viena no galvenajām titula pretendentēm Argentīnas valstsvienība piektdien ceturtdaļfinālā spraigā pamatlaika galotnē nenoturēja pārsvaru un cīnījās neizšķirti 2:2 pret iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā nezaudējušo Nīderlandes futbola izlasi, bet uzvarēja pēcspēles 11 metru sitienos 4:3 un nodrošināja vietu četru spēcīgāko komandu vidū.

Cīņā par vietu finālā argentīnieši 13.decembrī tiksies ar Horvātijas izlasi, kas iepriekš piektdien pēcspēles 11 metru sitienos uzveica Brazīliju

Pēcspēles 11 metru sitienu sērija

Argentīnu vadībā 35. minūtē izvirzīja Nauels Molina, bet pirmo vārtu guvumā asistējušais Lionels Mesi 73. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu. Nīderlandei Vouts Veghorsts 83. minūtē samazināja rezultāta starpību un pamatlaika kompensācijas laika izskaņā arī panāca neizšķirtu.

Rezultātu atklāj Argentīnas izlase

Vārtu gūšanas iespējām pieticīgajā pirmajā puslaikā argentīnieši savu iespēju garām nepalaida. Lionels Mesi atrada ceļu piespēlei Molinam, kurš izrāvās pret vārtiem un trāpīja apakšējā stūrī. Nīderlandes izlases centieni pastiprināt uzbrukumu pēc pārtraukuma palika bez rezultāta, un bez lieliem draudiem pretinieku vārtiem darbojās arī argentīnieši.

Argentīna divkāršo pārsvaru

Taču pēc Denzela Dumfrīsa pārkāpuma soda laukuma malā pret Markosu Akunju tiesnesis piesprieda 11 metru soda sitienu, ko realizēja Mesi.

Nīderlandieši samazina rezultāta starpību

Pierimušo spēles gaitu atdzīvināja Veghorsts, pēc piespēles no laukuma malas ar galvu sitot argentīniešu vārtos. Sarūkot rezultāta starpībai, saasinājās emocijas laukumā, bet ieguvēja no tā bija Nīderlandes izlase.

Nīderlandes izlase panāk neizšķirtu

Vairāk nekā 10 minūtes ilgušā kompensācijas laika noslēgumā Veghorsts pēc izspēlēta soda sitiena no soda laukuma vidus rezultātu līdzsvaroja.

Pagarinājuma otrajā pusē tuvu panākumam bija argentīnieši un Enco Fernandess arī trāpīja pa vārtu stabu, bet rezultāts vairs nemainījās.

Izslēgšanas pirmajā kārtā Nīderlandes izlase bez sarežģījumiem uzveica ASV valstsvienību (3:1), turpretim argentīnieši bija pārāki par Austrālijas izlasi (2:1).

Grupas kārtā Nīderlandes valstsvienība pārspēja Senegālu (2:0) un Kataru (2:0), bet pret ekvadoriešiem nospēlēja neizšķirti (1:0). Argentīna izslēgšanas turnīrā iekļuva pēc zaudējuma Saūda Arābijai (1:2), kam sekoja uzvaras pār Meksiku (2:0) un Poliju (2:0).

Atlikušajos divos ceturtdaļfinālos sestdien spēlēs Maroka–Portugāle un Anglija–Francija.

Pasaules kausa finālturnīrā Katarā startēja 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā tika sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēja apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļuva izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.