Argentīnas futbolisti izcīna Amerikas kausu, Mesi nopelna pirmo trofeju valstsvienības rindās

Argentīnas futbolisti sestdien Riodežaneiro ar 1:0 Amerikas kausa finālā uzveica mājiniekus brazīliešus, kas ļāva superzvaigznei Lionelam Mesi izcīnīt 28 gadu laikā karjerā pirmo trofeju nacionālās izlases sastāvā, liecina rīkotāju informācija.

Uzvaras vārtus Argentīnai 22.minūtē guva Anhels di Marija.

Amerikas kausa fināla epizodes

Savukārt četrus vārtus turnīrā guvušo Mesi atzina par Amerikas kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju. Mesi desmito reizi karjerā spēlēja nacionālajā izlasē augstākā līmeņa turnīrā - uzbrucēja rēķinā ir četri Pasaules kausa finālturnīri un dalība sešās Amerikas kausa izcīņās. Klubu līmenī un individuāli Mesi balvu nav trūcis - sešas reizes viņš nopelnījis gada labākajam futbolistam pasniegto Zelta bumbu, kā arī četras reizes triumfējis Čempionu līgā.

Līdz šim pēdējo reizi Argentīnas izlase augstākā līmeņa valstsvienību turnīros uzvarēja 1993.gadā, kad izcīnīja Amerikas kausu.

Titula līdzšinējā īpašniece Brazīlijas izlase sesto reizi savā laukumā spēlēja Amerikas kausa finālā, bet pirmoreiz mājās palika bez trofejas. Ja Mesi 34 gadu vecumā izcīnīja pirmo titulu valstsvienības rindās, tad tas vēl joprojām nav izdevies par viņu piecus gadus jaunākajam Brazīlijas futbolistam Neimaram.

Amerikas kausa izcīņa kā Dienvidamerikas futbola čempionāts notiek kopš 1916. gada. Turnīrs 2020. gadā bija plānots Argentīnā un Kolumbijā, bet pandēmijas dēļ to pārcēla uz Brazīliju. Covid-19 dēļ pirmo reizi Amerikas kausa izcīņa notika bez skatītājiem klātienē, tiesa, finālu tribīnēs varēja vērot 7000 uzaicināto viesu.