Argentīnas futbola izlase kļūst par otru Amerikas kausa finālisti

Argentīnas futbolisti otrdien pusfinālā pēcspēles 11 metru sitienos uzvarēja Kolumbijas izlasi un iekļuva Amerikas kausa finālā, kur tiksies ar turnīra saimnieci Brazīliju, liecina rīkotāju informācija. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienos argentīnieši bija pārāki ar 3:2.

Pēc Lionela Mesi piespēles Argentīnas izlasi 7.minūtē vadībā izvirzīja Lautaro Martiness, savukārt Luiss Fernando Diass 61.minūtē panāca Kolumbijai neizšķirtu. Turnīra nolikums paredz komandām pēc neizšķirta pamatlaikā uzreiz ķerties pie 11 metru sitienu sērijas uzvarētāja noteikšanai.

Argentīnas un Kolumbijas spēles epizodes

Jau vēstīts, ka finālā pirmā iekļuva Brazīlijas izlase, kas dalību titula mačā nodrošināja ar uzvaru pār Peru futbolistiem (1:0). Brazīlijas futbolisti ir deviņkārtēji Amerikas kausa jeb "Copa America" ieguvēji, turpretim argentīnieši turnīrā ir uzvarējuši 14 reizes.

Finālmačs Riodežaneiro paredzēts 10. jūlijā, bet dienu iepriekš pusfinālu zaudētāji tiksies spēlē par 3. vietu.

Amerikas kausa izcīņa kā Dienvidamerikas futbola čempionāts notiek kopš 1916. gada. Turnīrs 2020. gadā bija plānots Argentīnā un Kolumbijā, bet pandēmijas dēļ to pārcēla uz Brazīliju.