Argentīna pēc ātri gūtiem vārtiem nosargā uzvaru un tiek pusfinālā

Uzbrucēja Gonsalo Iguaina ātri gūti vārti Argentīnas izlasei sestdien Braziljā nodrošināja uzvaru 1:0 pār Beļģiju un dalību Pasaules kausa izcīņas pusfinālā. Pēdējā ceturtdaļfinālā vēlāk sestdien tiksies Nīderlandes un Kostarikas izlases, kas noteiks argentīniešu pretiniekus.

Rezultātu Iguains atklāja 8. minūtē, kad pēc Anhela di Marijas piespēles un veiksmīga rikošeta pie viņa atlēca bumba, ko argentīnietis no soda laukuma robežas bez kavēšanās iesita vārtu tālajā stūrī. Beļģijas izlase tuvāk puslaika beigām varēja panākt izlīdzinājumu, bet Kevina Miraljasa sitiens ar galvu bija nedaudz neprecīzs. Argentīnas izlase jau 33.minūtē piespiedu kārtā nomainīja uzbrucēju di Mariju, kurš sitienā savainoja kāju.

Pēc pārtraukuma Iguains varēja gūt arī savus finālturnīrā otros vārtus, kad 55. minūtē pēc viņa spēcīga sitiena bumbu atvairīja vārtu pārliktnis. Beļģi aktīvāk uzbruka, savukārt Argentīnas izlasei radās labas iespējas prettriecieniem. Beļģijas izlasē 61. minūtē virs vārtiem sita Maruane Fellaini, tomēr argentīniešu pārliecinošā darbība aizsardzībā neatstāja pretiniekiem daudz iespēju panākt izlīdzinājumu. Spēles izskaņā viens pret vārtiem izrāvās uzbrucējs Lionels Mesi, taču viņa sitienu izgājienā atvairīja Beļģijas vārtsargs Tibo Kurtuā.

Argentīnas izlase vēlreiz apliecināja nepiekāpīgas komandas reputāciju - Pasaules kausa izcīņas izslēgšanas spēlēs tā kopš 1958.gada nav zaudējusi nevienā cīņā, kurā atklāja rezultātu. Argentīna un Beļģija finālturnīrā tikās pirmo reizi kopš 1986.gada, bet pusfinālā argentīnieši nebija iekļuvuši kopš 1990.gada.

Jau iepriekš pusfinālā iekļuva Vācijas un Brazīlijas valstsvienības.